توضیحات رسمی را مطالعه کنید

مربیگری حرفه ای چیست؟

به طور خلاصه، مربیگری حرفه ای یک مشارکت حرفه ای است که به حمایت، الهام بخش و آموزش رهبر کسب و کار یا مدیر برای به حداکثر رساندن توانایی های حرفه ای خود را می آموزد. در حالی که اذعان می کند که یک رهبر کسب و کار ارشد یا مدرک کارشناس واقعی در رشته یا رشته خود است، یک مربی حرفه ای یک حرفه ای بی نظیر آموزش دیده می دهد که می تواند به مربیان خود کمک کند تا اهداف را تشخیص دهند، خودساخته شدن، راهکارهای کار در محیط کار و راه حل های چالش ها و مسئولیت پذیری را برای بهره وری و نتایج بهبود بخشید.

Noble Manhattan Coaching Americas یك تیم مربیگری حرفه ای شناخته شده بین المللی است كه بر مربیگری در محل كار تمركز می كند تا فرهنگ مربیگری را برای بهبود عملکرد كوتاه مدت و بلند مدت، افزایش بازده سرمایه گذاری و بهینه سازی بازده حقوق بازنشستگی ترویج نماید.

برنامه مربیگری NMCA برای نتایج برنامه

برنامه مربیگری برای نتایجی که بوسیله Noble Manhattan Coaching Americas طراحی شده است، برای هدایت مدیران محل کار طراحی، هدایت و آموزش است که آنها نیاز به افزایش بهره وری و رضایت کارکنان، افزایش ROI و ROE قوی تر دارند. این دوره به دلیل تقاضای کار در یک مجموعه ابزار و برنامه برای حل چالش هایی که هر کسب و کار با رکود کارکنان، فضای کار تیمی و مدل ها و استراتژی هایی که آنها را قادر به ایجاد یک مربیگری می کند که آنها را در آینده با هدف و موفقیت

در NMCA، ما درک می کنیم که توسعه راهبردهای پیشرفت موفقیت آمیز و افزایش بهره وری اغلب آسان نیست و یا تقریبا هر کسب و کار رشد می کند. به همین دلیل است که مربیگری حرفه ای از مربیان اعتبار دهنده با دسترسی به تکنیک ها، تحقیقات و ابزارهای بهینه سازی مشارکت کارکنان، در حالیکه رهبران کسب و کار در حال رشد برای انجام یکسان، بسیار مهم هستند. با تسهیل رشد شخصی و حرفه ای که منجر به بهبود عملکرد، به دست آوردن مهارت ها و دانش جدید و همچنین توسعه کل آموزش و پرورش می شود، مربیان حرفه ای ما دیگران را قادر به انجام این کار می کنند.

دوره هشت هفته مربیگری برای نتایج برنامه شما بر خلاف آنچه که در محیط مربیگری مدیریت تجربه کرده اید متفاوت است. با استفاده از تحقیقات گسترده و گفتگو مشارکتی با دیگر کارشناسان صنعت، ما یک دوره را ایجاد کرده ایم که به چالش کشیدن، سازگاری و مهمتر از همه با رهبران شرکت شما مرتبط است. در طول هشت هفته دوره، coachees در طول یک جفت جلسات آموزشی چند روزه کار می کنند، با امکانات فراوان و فرصت های مشاوره ای فراهم می شود و از طریق شرایط مدل سازی شده، هدایت و مستقل عمل می کنند.

ساختار پویا، محتوای گسترده و آموزش کیفی که تیم شما از مربیان حرفه ای ما دریافت می کند، نتایج باورنکردنی را که بلافاصله قابل توجه است و با گذشت زمان به رشد فرهنگ مربیگری در محل کار شما رسیده است، به دست خواهد آورد. این ترکیب را با دسترسی مادام العمر به پلتفرم منبع مدیریت مربیگری و تیم پشتیبانی دانشجویی برای هر شرکت کننده برنامه ترکیب کنید و دشوار نیست که متوجه شوید که چرا موفقیت های زیادی داشته اید.

چرا فرهنگ مربیگری را توسعه دهیم؟

اولا، اطمینان حاصل کنیم که ما درک فرهنگ مربیگری واقعی را داریم و نحوه مدیریت مربیگری میتواند به ایجاد آن کمک کند. ما در Noble Manhattan Coaching Americas ، ما ایده های ارائه شده توسط کالج ملی برای آموزش را دنبال می کنیم

واقعیت این است که مدل قدیمی و قوانین برای ایجاد کارآیی و کارآیی در محل کار، به خوبی کار نمی کند. بسیاری از موفقترین کسب و کارها از یک سکوی حقوق مبتنی بر سلسله مراتبی منتقل شده است که منجر به «جهت»، نقشها و عناوین شغلی به روشنی تعریف شده و یک رویکرد مبتنی بر فرآیند است. آنها اکنون یک مدل نوآورانه و انعطاف پذیر تر را ارائه می دهند که تقسیم دانش، تخصیص های رهبری چند کارتی را در بر می گیرد، رهبری را از طریق «ارکستراسیون» و یک رویکرد مبتنی بر پروژه که در آن تیم ها و مسئولیت ها تعریف می شوند، اما نقش ها و عناوین می توانند مایع تر باشند. طبق یک مقاله فوربس، در سال 2011، غول های شرکتی مانند گوگل، مجموعا یک میلیارد دلار سالانه در زمینه مربیگری شرکت ها هزینه می کنند. علاوه بر این، تمرکز سرمایه گذاری مربیگری حرفه ای خود، اصلاحیه ای نیست که به معنای "بلند کردن" کارکنان کم کار باشد، بلکه تمرکز بر شناسایی و توسعه رهبران بالقوه بالقوه آینده است.

این که آیا استراتژی های مربیگری حرفه ای از طریق یک سیستم مربیگری مدیریت خارجی مانند همان چیزی که منافع Noble Manhattan Coaching Americas ارائه می دهد و یا آنها کشت، رشد و ترویج در داخل، استخدام شد، تمرکز واقعی بر ایجاد Pathways برای افزایش کارآیی در تمام جنبه های یک کارآموزی زندگی از طریق یادگیری مهارت های جدید برای استقلال آینده و توسعه خودآگاهی و رشد شخصی است. این تغییر در پاسخ به تغییرات در محیط شرکتی در دهه گذشته است که نیاز به راه حل های نوآورانه ای دارد، یکی از آنها بازاندیشی مربیگری در محل کار است. این روند شامل موارد زیر است:

  • افزایش رقابت جهانی.
  • تکنولوژی و نوآوری های جدید
  • جایگزینی نیروی انسانی
  • تطبیق سلسله مراتب سازمانی.
  • کاهش و اخراج
  • احیای کسب و کار کوچک.
  • نیروی کار سالانه هزار ساله با ارزش های مختلف.
  • تقاضای روزافزون برای خدمات و تجارب بهتر مشتری.

مربی شریف منهتن مربیگری حرفه ای آمریکا برای نتایج برنامه با تمام این عناصر در ذهن طراحی شده و ساخته شده است تا شما را از تغییر سبک کنترل و فرماندهی مدیریت به یک مدل مدیریت مربیگری که به تغییر ماهیت اکثر محیط های شرکت تبدیل شده است، تغییر دهید. ادامه خواندن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای خاص برای هر سطح از سازمان خود و در مورد اینکه چگونه مربیگری حرفه ای و توسعه یک مربیگری فرهنگ می تواند به میزان قابل توجهی بازده سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه را بهبود بخشد.

مربیگری حرفه ای به شرکت ها کمک می کند

مطمئنا، سیستم های حرفه ای مربیگری، مزایایی را برای کسب و کارهای هر اندازه ارائه می دهند. از کمک به شناسایی رهبران فردا و رشد آنها برای بهبود کیفیت زندگی و سرمایه گذاری کارکنان، ارائه یک پاداش ملموس به سهامداران و شرکا، ایجاد یک فرهنگ مربیگری حرفه ای برای کسب و کار شما، یک سرمایه گذاری هوشمند با سود سهام فوری و بلند مدت است . به طور کلی، مربیگری موفق در محل کار باید کیفیت بهتر کار گروهی، برقراری ارتباط قوی تر، افزایش رضایت شغلی، احساس مالکیت در تمامی سطوح سازمان و یک مدل موفق تر برای پیگیری و برنامه ریزی حرفه ای را تولید کند. با در نظر گرفتن خیلی زیاد و خیلی چیزهای دیگر، انتخاب شریک درست برای کمک به شما در دستیابی به یک مدل متمرکز برای مربیگری حرفه ای بسیار مهم است.

برای اطمینان از اینکه فرآیند مربیگری مدیریت نتایج مورد نظر خود را به دست می آورد و سازمان شما را به سمت افزایش درآمد و بهره وری حرکت می دهد، اقدامات کلیدی لازم است که انجام شود. Noble Manhattan Coaching Americas همیشه با ارزیابی نیازهای شما شروع می شود تا به دقت نیازهای واقعی سازمان خود را در هنگام مربیگری حرفه ای مشخص كنید. این از بسیاری از شرکت های مربیگری شرکت های دیگر متفاوت است که نقش اولیه مشاوره ای یا مشاوره ای در اوایل رابطه ایفا می کنند. ما درک می کنیم که کسب و کار شما و مزایا و چالش های فرآیند کسب و کار شما منحصر به فرد است، بنابراین ما رویکرد مبتنی بر پروژه با هر یک از مشتریان جدید ما را در بر می گیرد.

برنامه مربیگری ما برای نتایج یک راه برای شروع تمرین و رشد اعضای تیم شما است تا فرایند یادگیری، توسعه و بهبود عملکرد را شروع کنید که می تواند به تمرین مداوم و مستمر مدیریت کمک کند. برای درک مزایای مربیگری حرفه ای، یک فرهنگ مربیگری مدیریت آبشار باید از بالا به پایین و با خرید از رهبران ارشد و جوان در سراسر ادارات مانند مدیریت و منابع انسانی ایجاد شود. بهترین نتایج در تمام نیروی کار شما دیده می شود، در حالی که آنچه که موعظه نیز انجام می شود.

فرآیند ثبت نام

این برنامه مناسب افرادی است که بیش از 30 سال دارند با تجربه مدیریتی و یا در موقعیت های رهبری یا مدیریت گروه.

برای درخواست، لطفا نامه ای از قصد و CV ارسال کنید. پس از بررسی درخواست شما، ما برای مصاحبه با شما تماس خواهیم گرفت.

برنامه آموزش در:
انگلیسی
آخرین به روز رسانی January 10, 2019
این دوره Campus based
Start Date
زمان ثبت نام باز است
Duration
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
زمان ثبت نام باز است
آخرین مهلت تقاضا

زمان ثبت نام باز است