ابزار مدیریت شهری برای تغییرات اقلیمی

IHS مفتخر است اعلام کند که این دوره به طور مشترک با UN-HABITAT توسعه یافته است.

شهرها به طور فزاینده ای انتظار دارند اقدامات خاصی را برای کاهش تغییرات آب و هوایی و انطباق شهر با افزایش سطح آب، خشکسالی و سایر بلایای طبیعی مرتبط با گرمایش زمین انجام دهند. چه فعالیت های مشخصی باید یک شهر انجام دهد و چه کار می کند؟ این دوره، ابزارهای مدیریتی را برای سیاستگذاران شهری، برنامه ریزان و محیط زیست ارائه می دهد.

اهداف

در پایان دوره، شرکت کنندگان قادر به تهیه نقشه های تغییرات اقلیمی محلی خواهند بود که به چالش های جهانی توجه می کنند و هنوز بر اقدامات محلی محلی تمرکز دارند. این دوره اقدامات خاصی را برای مدیریت پروژه های شهری و زیرساخت های زیست محیطی، به ویژه انرژی، حمل و نقل، مسکن و آب ارائه می دهد.

محتوا

ماژول 1: معرفی تغییرات آب و هوایی و آسیب پذیری.
شهرهای در معرض آسیب پذیر ترین مناطق به افزایش سطح دریا، طوفان، سیل و خشکسالی ها هستند. نقشه برداری بیشتر در مناطق خطرناک شهر با عوامل مربوط به تاثیرات آب و هوایی یک گام اساسی در درک اینکه چگونه آسیب پذیری شهر را کاهش می دهد. شرکت کنندگان با طیف وسیعی از ابزارهای ارزیابی آسیب پذیری آشنا خواهند شد و دانش و مهارت در نحوه ارزیابی آسیب پذیری و نقشه برداری آسیب پذیری در یک شهر را بر اساس یک مطالعه موردی به دست خواهند آورد. علاوه بر این شرکت کنندگان مقدمه ای برای ابزارهای پشتیبانی تصمیم برای تغییر اقلیمی خواهند داشت.

ماژول 2: سازگاری با تغییرات آب و هوایی: مدیریت زمین، آب و فاجعه.
شهرها باید با روندهای بلند مدت مرتبط با تغییرات آب و هوایی (مانند افزایش سطح دریا) و وقایع شدید مانند سیلاب سازگار شوند. پس از قرنها احیای زمین، هلند زمین را به دریاچه تبدیل می کند، خانه ها و جاده های شناور را ایجاد می کند و آزمایش ها را با باغ های پشت بام می کند. بر اساس نظریه و بهترین شیوه، شرکت کنندگان دانش های مختلفی از استراتژی های انطباق را از موارد خاص بدست خواهند آورد. انواع مختلف رویکردها، مانند سازگاری مبتنی بر جامعه و مبتنی بر اکوسیستم، در این ماژول حل خواهد شد.

ماژول 3: کاهش تغییرات آب و هوایی: بازارهای انرژی، حمل و نقل و کربن.
شهرها می توانند نقش مهمی در کاهش تغییرات آب و هوایی ایفا کنند. آنها می توانند مصرف انرژی را کاهش دهند، منابع انرژی تجدید پذیر را افزایش دهند یا آنها می توانند اعتبار کربن را تحت مکانیسم انعطاف پذیر پروتکل کیوتو تجارت کند. این شهر در حال تبدیل شدن به یک کسب و کار پر درآمد برای شهرهای سبز و پاک است. موجودی های انتشار گازهای گلخانه ای و ارزیابی بالقوه کاهش توانایی تبدیل شدن به ابزار حیاتی برای برنامه ریزی برای کاهش میزان آب و هوا در شهر هستند. شرکت کنندگان فرصتی برای انجام یک موجودی GHG در سطح شهر و اولویت دادن اقدامات مربوط به کاهش آسیب پذیری را دارند.

ماژول 4: برنامه های اقدامات تغییرات اقلیمی محلی
برنامه های عملیاتی تغییرات اقلیمی محلی (CC) برنامه های عملیاتی - اغلب مبهم - استراتژی های مربوط به تطبیق و مقابله با اقدامات مشخص را ترجمه می کنند. برنامه های اقدام محلی CC براساس ارزیابی آسیب پذیری، ارزیابی و ارزیابی انطباق و در نظر گرفتن (محدودیت های مالی) شهر خاص است. شرکت کنندگان تجزیه و تحلیل و ارزیابی گزارش های متفاوتی از مطالعات موردی را تجزیه و تحلیل و ارزیابی خواهند کرد و برنامه عملیاتی تغییرات آب و هوایی محلی برای یک شهر خاص را توسعه خواهند داد.

پذیرش


برای این دوره دیپلم، شما باید:

• درجه کارشناسی یا معادل آن

• حداقل 2 سال کار یا تجربه تحصیلی

• گواهی فرمان کلامی و کتبی انگلیسی زبان. اگر زبان انگلیسی زبان انگلیسی نیست، یک آزمون زبان انگلیسی مورد نیاز است

تاریخ: 15 ژوئن - 3 ژوئیه 2020

برنامه آموزش در:
  • انگلیسی

مشاهده 6 برنامه دیگر ارائه شده توسط IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam »

آخرین به روز رسانی ژوئیه 29, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
ژوئن 15, 2020
Duration
1 - 3 
پاره وقت
Price
2,750 EUR
Deadline
می 15, 2020
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
ژوئن 15, 2020
End Date
جولای 3, 2020
آخرین مهلت تقاضا
می 15, 2020

ژوئن 15, 2020

Location
آخرین مهلت تقاضا
می 15, 2020
End Date
جولای 3, 2020