برنامه های پرطرفدار

برنامه گذرراهی یک برنامه یکساله مفدماتی در یکی از برنامه های تحصیلی اخذ مدرک دانشگاهی است و دانشجویان را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید. در این برنامه ها در مجموعه متنوعی از رشته های مختلف مانند هنر، علوم انسانی، بازرگانی، زیست شناسی و علوم حیات، مهندسی، فناوری، علوم طبیعی و غیره به دانشجویان آموزش داده می شود. علاوه بر این، برنامه های گذرراهی به دانشجویان بین الملل کمک می نماید تا مهارت های صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی را تقویت نمایند و در عین حال کلاس های دانشگاهی معینی در قالب سیستم واحدی را بگذرانند. این برنامه ها به طور معمول برای دانشجویانی طراحی شده اند که امتیاز لازم در آزمون زبان انگلیسی را کسب ننموده اند تا بتوانند از طرق معمول سنتی وارد دانشگاه شوند. تنوع برنامه های گذرراهی بسیار زیاد است- پس به همین بسنده نکنید! جستجوی خود را با نگاهی بر پرطرفدارترین برنامه های گذرراهی که در ذیل فهرست گردیده است، آغاز کنید.

برنامه های راه های جدید اضافه شده

TasTAFE

دیپلم در فناوری اطلاعات (برنامه Pathway )

اکتبر 10, 2018
معلمان TasTAFE با صنعت ارتباط نزدیکی برقرار می کنند تا اطمینان حاصل شود که آموزش مهارت های عملی و عملی که منجر به نتایج اشتغال می شود، آموزش می دهد. دانش آموزان طیف وسیعی از مهارت های عملی در برنامه نویسی، شبکه، امنیت سایبری، ارائه خدمات، پشتیبانی مشتری و توسعه وب را به دست خواهند آورد.… [+] [-]

Washington State University

سال اول بین المللی در علوم اجتماعی / علوم انسانی

سپتامبر 13, 2018
سال اول بین المللی در علوم اجتماعی / علوم انسانی شما را برای ورود به ترم تحصیلی بعدی خود در یک دوره کارشناسی در Washington State University آماده خواهد Washington State University . پس از اتمام موفقیت آمیز دوره بین المللی سال اول و پذیرش دانشگاه برای پذیرش دانشجویان، می توانید دوره نیمه کارشناسی خود را در Washington State University وارد کنید. این … [+]انتقال از یک برنامه INTO WSU به یک برنامه تحصیلی دانشگاهی پیشرفت نامیده می شود. [-]

The University of Alabama at Birmingham

سال اول بین المللی در علوم

سپتامبر 13, 2018
سال اول بین المللی در علم شما را برای ورود به ترم تحصیلی بعدی خود در The University of Alabama at Birmingham خواهد کرد. پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه Pathway ، تضمین می کنید که ترم تحصیلی بعدی خود را وارد کنید. این انتقال به دانشگاه از یک برنامه INTO پیشرفت نامیده می شود.… [+] [-]

برنامه گذرراهی چیست؟

برنامه های گذرراهی چه برنامه هایی هستند؟
برنامه های گذرراهی چه برنامه هایی هستند؟ چندین مرکز آموزشی در سرتاسر جهان برنامه های گذرراهی را ارائه می نمایند تا به دانشجویان بین الملل کمک کنند کلاس هایی با واحدهای معین را بگذرانند و از این طریق به یکی از برنامه های اخذ مدرک دانشگاهی وارد شوند. اغلب دانشجویان مهارت های گفتاری و نوشتاری زبان انگلیسی و یا زبان آموزشی کشور مورد نظر را نیز می گذرانند. این برنامه آموزشی به طور معمول مناسب دانشجویانی است که امتیاز لازم در آزمون زبان انگلیسی را کسب ننموده اند تا بتوانند از طرق معمول سنتی وارد دانشگاه شوند. علاوه بر این، برخی از برنامه ها مجموعه ای معین از کلاس ها را برای دانشجویانی که نیازمند گزینه های ارزان تر هستند تا به کالج بازگردند و دوباره کلاس هایی را بردارند، ارائه می نماید. در برخی موارد، واحدهای اخذ شده را می توان از طریق دانشگاه حمایت کننده به برنامه اخذ گواهینامه یا مدرک تحصیلی آنلاین منتقل نمود. به طور معمول مطالب آموزشی یک سال تحصیلی به طول می انجامد. این برنامه ها اغلب حاصل همکاری میان دانشگاه حمایت کننده و یک حامی مالی است، مانند یک شخص ثالث که اختیار "ورود" را در دست دارد.

مزایای گذراندن برنامه های گذرراهی چیست؟
چرا برنامه های گذرراهی حائز اهمیت هستند؟ These foundational options provide solutions to some of the problems facing by students who struggle to obtain access to higher education. به عنوان مثال، برنامه های گذرراهی می تواند با ارائه آموزش های زبانی و فرهنگی برای دانشجویانی که انگلیسی زبان دوم آنهاست، خلاء آمادگی آنها پر کند. این برنامه ها همچنین برای افرادی از بخش های مختلف امکان ورود به دانشگاه را فراهم می کنند. به عنوان مثال یک فرد شاغل ممکن است بتواند دوره ای با موضوعات درسی سبک را بگذراند تا مهارت های خود برای رشد و پیشرفت در یک حرفه را تقویت نماید. این گزینه های کمکی با تقویت مهارت های نوشتار، ارتباطات و مدیریت زمان که برای موفقیت در تحصیلات عالی لازم است، به دانشجویان اعتماد به نفس می بخشد تا بتوانند کار خود را تکمیل نمایند و دروس مرسوم دانشگاهی را بگذرانند.

با گذراندن برنامه های گذرراهی، چه نوع مشاغلی را می توانید انتظار داشته باشید؟
برنامه های گذرراهی به دانشجویان کمک می نماید تا برای سختی ها و هزینه های تحصیلات عالی مهیا شوند، مانند سال پایه که از طریق آن دانشجویان می توانند به یک برنامه اخذ درجه دانشگاهی وارد شوند. زمانی که یک دوره تحصیلی پایان می پذیرد، در صورتی که دانشجو به ادامه تحصیل و اخذ درجه کارشناسی ادامه دهد، ممکن است درهایی به سوی مشاغل مختلف به روی وی گشوده شود. به عنوان مثال، برای اشتغال به حرفه معلمی در مدرسه یا مدیریت فروش، اخذ مدرک پس از یک دوره چهار ساله تحصیلی لازم است. دامنه سایر مشاغلی که حقوق بالایی برای آنها پرداخت می شود و افرادی که درجه کارشناسی در دست دارند می توانند در این مشاغل مشغول شوند از مدیریت بازرگانی تا برنامه نویسی کامپیوتر و تا طراحی گرافیک گسترده است.

برنامه های گذرراهی را چه زمانی بگذرانیم؟
به طور کلی دانشجویان پس از دوره تحصیلات متوسطه، به عنوان پیش دانشگاهی و یا در ابتدای ورود به تحصیلات دوره کارشناسی این برنامه ها را می گذرانند. برنامه های گذرراهی چند سال به طول می انجامند؟ به طور معمول سه ترم طول می کشد تا دانشجویان این دوره ها را به پایان رسانند. در برخی مراکز تحصیلی، این به معنای شرکت در کلاس درس به مدت سه نیمسال است، و البته تعداد نیمسال ها و یا ترم ها با توجه به مرکز تحصیلی و کشور مورد نظر متغیر است. زمانی که کلاس ها با موفقیت سپری گردید، دانشجویان برای ارتقاء به سال دوم برنامه اخذ درجه دانشگاهی مورد نظر خود آماده خواهند بود.

برنامه های گذرراهی را در کجا بگذرانیم؟
برنامه های گذرراهی در دوره های تحصیلات عالی تا حدودی جدید هستند، اما گزینه های تحصیلات پایه در ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و در سرتاسر جهان در حال شکل گیری است. مجموعه ای از کلاس ها اغلب از سوی دانشگاه ها ارائه می شود تا از این طریق بر تعداد ثبت نام دانشجویان بین الملل افزوده شود. این برای دانشجویانی که می خواهند در دانشگاهی خارج از کشور خود تحصیل نمایند، به ویژه اگر درک و علاقه ای به زبان انگلیسی داشته باشند و بتوانند از امکانات مازاد فراگیری زبان استفاده نمایند، خبر خوبی است. بیشتر کارهایی که لازم است در طول برنامه های گذرراهی انجام شود، به صورت آنلاین موجود است. ممکن است دانشجویان نیاز به دسترسی مداوم به کامپیوتر و اینترنت داشته باشند تا تکالیف درسی خود را انجام دهند.

هزینه گذراندن یک برنامه گذرراهی چه قدر است؟
کل هزینه شرکت در یک برنامه گذرراهی با توجه به دانشگاه و کشور مورد نظر متفاوت است. ممکن است تکمیل کلاس های لازم برای برخی دانشجویان منوط به پرداخت هزینه های جانبی دیگر باشد.

در یک برنامه گذرراهی چه موضوعاتی مورد مطالعه قرار می گیرد؟
همانند برنامه درسی سال پایه، دوره های گذرراهی به طور کلی شامل نوشتار پایه، درآمدی بر هزینه های شخصی، علوم، موسیقی و/یا کلاس های مهارت زندگی می گردد. این موضوعات درسی ممکن است با توجه به دانشگاه متغیر باشد. به عنوان مثال، برخی دانشگاه ها ممکن است دوره هایی در زمینه مهارت های تحصیلی مانند نت برداری یا تایپ یا کاربرد کامپیوتر را نیز اضافه کنند. زمانی که دوره ها به پایان رسید، دانشجویان می توانند برای ورود به دوره چهار ساله اخذ درجه تقاضا نمایند و گواهینامه دوره پایه خود را به عنوان یک سال نخست مجموعه کلاس های خود ارائه نمایند.

چه نوع ارزشیابی هایی در برنامه های گذرراهی مورد استفاده قرار می گیرد؟
به منظور تکمیل موفقیت آمیز برنامه های گذرراهی، دانشجویان به طور کلی می بایست وظائف متعددی را به انجام رسانند. این وظائف شامل شرکت در تعداد معینی از گردهمایی ها یا کلاس های آنلاین می گردد. البته دانشجویان می بایست همچنین تکالیف درسی تعیین شده را انجام دهند و با جلوتر رفتن در دوره ها، نمره قبولی را در امتحانات کسب نمایند. هر یک از برنامه ها ممکن است ارزشیابی هایی متناسب با مطالب دوره را در پی داشته باشد که مبتنی بر نظر دانشگاه و حامیان خواهد بود.

برنامه های گذرراهی را چگونه می توان با سایر دوره های تحصیلی مقایسه نمود؟
برنامه های گذرراهی اغلب برنامه های درسی پایه در نظر گرفته می شوند. این مجموعه دوره ها را می توان با برنامه های گواهینامه کارشناسی، برنامه های آماده سازی یا سال های پایه مقایسه نمود. به عنوان مثال، یک نفر دانشجو ممکن است از طریق دانشگاه های آنلاین گواهینامه مدیریت بازرگانی کارشناسی اخذ نماید تا بدین ترتیب دوره های سطح دانشگاهی را آغاز نماید. این دوره های گواهینامه آنلاین اغلب کتب آموزشی و دروس دیجیتال را نیز در بر می گیرند، و حامیان کلاس ها اغلب به صورت آنلاین یا از طریق ایمیل در دسترس می باشند. یکی دیگر از راه هایی که دانشجویان می توانند از برنامه های آماده سازی یا پایه بهره ببرند، توسعه مهارت های لازم برای کاریابی یا رشد و پیشرفت در شاخه های تحصیلی رقابتی است. بیشتر برنامه های گذرراهی آموزش هایی در زمینه نوشتار، ریاضیات و سایر موضوعات پایه و اصلی ارائه می نمایند، لیکن برخی از دوره های گذرراهی مختص یک رشته تحصیلی خاص مانند حسابداری یا علوم سیاسی هستند. مطالب درسی در نخستین سال دوره کاردانی شامل دوره های عمومی آموزش می گردد، اما در سال دوم، دوره ها اختصاصی تر و مرتبط تر با رشته تحصیلی خواهند بود. کاردانی بازرگانی و مدیریت به طور معمول به مطالعه و بررسی موضوعاتی مانند اقتصاد و بهترین روش های کسب و کار می پردازد، در حالی که کاردانی علوم در پرستاری به ارائه دانش پزشکی می پردازد. این نوع تخصص ها در برنامه های گذرراهی پایه نمی گنجند، اما برنامه گذرراهی بیشتر دانشجویان را آماده می نماید تا در رشته کاردانی ثبت نام نمایند.

چگونه برای برنامه های گذرراهی ثبت نام نمائیم؟
برنامه های گذرراهی موجود که در سرتاسر جهان ارائه می شود را جستجو کنید تا مناسب ترین برنامه خود را بیابید. زمانی که اطلاعات لازم را کسب نمودید، با پر کردن فرم اطلاعات موجود در پروفایل دانشگاه، به طور مستقیم با بخش پذیرش دانشگاه منتخب خود تماس حاصل نمائید.