University of Pisa Summer & Winter Schools

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه پیزا یک موسسه دولتی است که دارای بیست اداره با مراکز تحقیقاتی بالا در بخش های کشاورزی، فیزیک، علوم رایانه، مهندسی، پزشکی و دامپزشکی است. علاوه بر این، دانشگاه ارتباط نزدیکی با موسسات Pisan از هیئت تحقیق ملی ، با بسیاری از موسسات فرهنگی اهمیت ملی و بین المللی و صنعت، به خصوص فناوری اطلاعات است که در طی مرحله ای از گسترش سریع در پیزا در طول دوره دهه شصت و هفتاد.

دانشگاه پیزا به طور رسمی در سال 1343 تأسیس شد، اگر چه تعدادی از دانشمندان ادعا می کنند که مبانی آن به قرن 11 می رسد.

اولین شواهد پیزان "Studium" به سال 1338 می رسد، زمانی که Ranieri Arsendi معروف به فقیر از بولونیا منتقل شد. او همراه با بارتلو دا ساسوفراتو ، سخنران در قانون مدنی، توسط شهرداری برای تدریس درس های عمومی پرداخت می شود.

گاو پاپ در " supremae dignitatis "، که توسط پاپ کلمنت VI در سپتامبر 1343 تأسیس شد، "Studium" پیزا را " Studium Generale " شناخت. موسسه آموزش عالی که توسط یکی از مقامات جهانی، پاپی و امپراطوری تأسیس شده یا تأیید شده است. پیزا یکی از اولین دانشگاه های اروپایی بود که می توانست این گواهینامه پاپی را تأیید کند که ارزش جهانی حقوق قانونی مدارک تحصیلی آن را تضمین می کرد.

اولین سوالات تدریس شده عبارت بودند از: الهیات، حقوق مدنی، حقوق کانن و پزشکی. Francesco Da Buti در سال 1355، مفسر مشهور کمدی الهی دانته در "Studium" تدریس کرد.

پیزا و "Studium" آن دوران دوران بحران قرن بیست و یکم را تحت تاثیر قرار دادند: فتح Florentines از شهر، زندگی اقتصادی و اجتماعی خود را از بین برد. در حقیقت، شواهد مستند از عملکرد عادی دانشگاه برای دهه ها وجود ندارد.

در سال 1473، به لطف لورنزو دیمی مدیسی ، Pisan Studium از توسعه سیستماتیک خود رونمایی کرد و ساخت ساختمان برای برگزاری کلاس ها در سال 1486 ارائه شد. ساختمان بعدا به نام پالازو دلتا Sapienza (ساختمان دانش) در قرن چهاردهم Piazza del Grano. تصویر یک کروبوبه بالای دروازه "دلبابندانس" (دروازه فراوانی) قرار داشت که منجر به پایتخت شد، هنوز امروز نماد دانشگاه است .

پس از شورش علیه فلورانس در سال 1494 و بعد از جنگ، Pisan Studium رنج می برد و به Pistoia، Prato و Florence منتقل شد. مراسم افتتاحیه دانشگاه، در تاریخ 1 نوامبر 1543، تحت حکومت دوک Cosimo I dei Medici ، به عنوان افتتاح دوم در نظر گرفته شد. کیفیت این دانشگاه با مقررات سال 1545 تضمین شد و Pisan Athenaeum یکی از مهم ترین تدریس و تحقیق در اروپا شد. صندلی "Semplici" (گیاه شناسی) توسط لوکا Ghini ، بنیانگذار اولین باغ گیاه شناسی در جهان، موفق Andrea Cesalpino ، که اولین روش علمی برای طبقه بندی گیاهان پیشگام بود و پیشگام در کشف گردش خون . Gabriele Fallopio و Marcello Malpighi در آناتومی و پزشکی سخنرانی کردند.

گالیله گالیله، متولد و تحصیل کرده در پیزا، در سال 1589 در استودیو ریاضیات پسیان تحصیل کرد.

نقش دانشگاه به عنوان یک نهاد دولتی در طول دوره بزرگ مدیترانه Medici شدیدتر شد. یک سیاست حمایت گرانه، یک هسته ی سازگار با محققان و معلمان را تضمین کرد: قوانین صادر شده توسط Cosimo I، فردیناندو I و فردیناندو دوم، کسانی را که قصد داشتند درجه تحصیلی را برای شرکت در Studium of Pisa در نظر بگیرند، محکوم کردند. این دوره، سخنان مختلفی را در پیزا، مخصوصا در حوزه حقوق و پزشکی، می بیند.

توسعه دانشگاه تحت لورنس ادامه یافت. آنها ساخت رصدخانه نجومی (پروژه ای که توسط Medicis آغاز شد) و همچنین غنی سازی کتابخانه دانشگاه با نشریات مهم، توسعه باغ گیاه شناسی و موزه علوم طبیعی را به پایان رساندند و صندلی های جدیدی مانند فیزیک و شیمی تجربی ایجاد کردند.

پیوستن توسکانی به امپراطوری ناپلئون منجر به تبدیل Studium به یک آکادمی امپراتوری شد: Athenaeum به شاخه ای از دانشگاه پاریس تبدیل شد و دوره ها و برنامه های تحصیلی به دنبال مدل آموزش عمومی فرانسه بود. پنج دانشکده جدید (الهیات، قانون، پزشکی، علوم و ادبیات)، همراه با امتحانات، عناوین مختلف تحصیلی و پایان نامه های فارغ التحصیلی تاسیس شد. در سال 1813 "La Scuola Normale Superiore " به عنوان شاخه ای از "Ecole Normale de Paris" تاسیس شد.

بازسازی نتوانست تأثیرات تجربه ناپلئون را لغو کند. اولین کنگره دانشمندان ایتالیایی در پیزا در سال 1839 برگزار شد. 421 دانشمند و بیش از 300 متخصص از رشته های مختلف در مورد زیست شناسی، آناتومی مقایسه، شیمی، فیزیک، ریاضیات، زراعت، فن آوری، گیاه شناسی، فیزیولوژی گیاهی، زمین شناسی، کانی شناسی، جغرافیا و پزشکی مورد بحث قرار گرفت.

در 1839 - 1840، مدیر آموزش و پرورش، Gaetano Giorgini، با افزایش تعداد دانشکده ها به 6 (علم، قانون، ادبیات، پزشکی، ریاضیات و علوم طبیعی) مهمترین اصلاحات در دانشگاه پیزا را به ارمغان آورد و اولین بار در جهان ایجاد کرد رئیس کشاورزی و گوسفند.

در سال 1846 Scuola Normale دوباره باز شد. در همین حال آرمانهای لیبرال و میهن پرستانه در Athenaeum گسترش یافت و یک گردان دانشگاه که متشکل از سخنرانان و دانش آموزان بود در سال 1848 در نبرد کورتون و مونتنارا متمایز شد .

در طی "ترمیم دوم"، در سال 1851، لئوپولدو دوم دانشگاه های پیزا و سینا را در Athenaeum منحصر به فرد اتریش دانست، که بخشی از دلایل اقتصادی است، اما عمدتا به دلیل کنترل سیاسی است. دانشکده های الهیات و قانون در سیهنا بود؛ در حالی که ادبیات، پزشکی، ریاضیات و علوم طبیعی در پیزا باقی مانده است. پس از قیام فلورانس و فرار بزرگ دوک در سال 1859 ، یکی از اقدامات اولیه تحویل توسط دولت نظارتی، بازگرداندن به شهر پیزا Studium خود را با تمام شش دانشکده آن بود.

با تولد پادشاهی ایتالیا ، دانشگاه پیزا یکی از معتبر ترین موسسات فرهنگی کشور بود . بین نیمه دوم نیمه ی نوزده و یازدهم قرن بیستم، استادان معتبر زیر در پیزا تدریس می کردند: وکلا Francesco Carrara و Francesco Buonamici ، فیلوژیست ها Domenico Comparetti و جیووانی دآنکونا ، مورخان Pasquale Villari ، Gioacchino Volpe و Luigi Russo ، فیلسوف Giovanni Gentile ، اقتصاددان جوزپه Toniolo و ریاضیدانان Ulisse Dini و آنتونیو Pacinotti . اولین موسسه اروپایی زبان شناسی تاریخی در سال 1890 در پیزا تاسیس شد .

در طول سالهای فاشیسم، آتناوس پیزا یک مرکز فعال برای بحث سیاسی و سازمان ضد فاشیست بود .

پس از جنگ جهانی دوم، دانشگاه پیزا در بسیاری از زمینه های علمی به آوانگارد بازگشته است. به دانشکده های مهندسی و داروسازی که پیش از جنگ تاسیس شده بود، اقتصاد، زبان های خارجی و ادبیات و سیاست اضافه شد. در سال 1967 "Scuola Superiore di Studi Universitari و Perfezionamento S. آنا" تاسیس شد که با "La Scuola Normale"، مرکز آموزش و یادگیری بسیار معتبر را تشکیل داد.

مکان ها

لوکا

The University of Pisa

Address
55100 لوکا, توسکانی, ایتالیا

باتویا

Address
Fermi National Accelerator Laboratory
60510 باتویا, ایلینویز, آمریکا

لیورنو

Address
Località San Gaetano, Via del Porto
57016 لیورنو, توسکانی, ایتالیا

پومپی

Address
Parco Archeologico di Pompei
80045 پومپی, کامپانیا, ایتالیا

لوکا

Address
Fondazione Campus ,via del Seminario prima, n. 790, Monte S. Quirico
55100 لوکا, توسکانی, ایتالیا

لچه نی مارسی

Address
67050 لچه نی مارسی, Abruzzo, ایتالیا

سیلیکو

Address
55036 سیلیکو, توسکانی, ایتالیا

تورین

Address
10123 تورین, پیمانت, ایتالیا

ماسا

Address
Castello di Castiglione del Terziere
54021 ماسا, توسکانی, ایتالیا

آلتوپاسیو

Address
Via della Chiesa 1 Badia Pozzeveri
55011 آلتوپاسیو, توسکانی, ایتالیا

پیزا

Address
پیزا, توسکانی, ایتالیا

برنامه ها

دوره های آموزشی
دوره های تابستانی
این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید: