Keystone logo

1 دوره آکادمیک برنامه ها که در بهداشت و درمان بهداشت روان روانشناسی روانشناسی خانواده 2024

فیلترها

فیلترها

  • بهداشت و درمان
  • بهداشت روان
  • روانشناسی
رشته های تحصیلی
  • بهداشت و درمان (1)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

دوره آکادمیک برنامه ها که در بهداشت و درمان بهداشت روان روانشناسی روانشناسی خانواده

روانشناسی خانواده چیست؟
روانشناسی خانواده مطالعه علمی پویایی خانواده و شیوه های تعامل خانواده ها با یکدیگر است. این بر نحوه عملکرد خانواده ها از نظر روابط، ارتباطات و ساختار کلی تمرکز دارد. روانشناسان خانواده برای درک نحوه تعامل خانواده ها و چگونگی بهبود روابط خود تلاش می کنند. آنها همچنین برای کمک به خانواده ها در مواقع بحرانی مانند طلاق یا مرگ کار می کنند. روانشناسان خانواده همچنین با کودکان و نوجوانان همکاری می کنند تا به آنها کمک کنند تا با مسائل خانوادگی کنار بیایند. آنها ممکن است با والدین همکاری کنند تا مهارت های فرزندپروری موثر را به آنها بیاموزند یا به خانواده ها کمک کنند تا با مسائل دشواری مانند سوء مصرف مواد یا خشونت خانگی کنار بیایند. روانشناسان خانواده همچنین ممکن است برای خانواده هایی که دوران سختی را پشت سر می گذارند، درمان ارائه دهند.

با مدرک روانشناسی خانواده چه کاری می توانم انجام دهم؟
مدرک روانشناسی خانواده می تواند منجر به شغلی در زمینه تحقیق، تدریس یا عمل بالینی شود. روانشناسان خانواده ممکن است در بیمارستان ها، کلینیک ها، مطب های خصوصی یا آزمایشگاه های تحقیقاتی کار کنند. آنها همچنین ممکن است در مدارس، سازمان‌های دولتی یا سازمان‌هایی که به خانواده‌ها خدمات ارائه می‌کنند، کار کنند. بسیاری از روانشناسان خانواده نیز شغل خود را در زمینه آموزش یا سیاست عمومی دنبال می کنند.

انواع رشته های روانشناسی خانواده
یک مدرک لیسانس در روانشناسی خانواده معمولاً چهار سال طول می کشد. در طول تحصیل، دوره هایی را با موضوعاتی مانند پویایی خانواده، توسعه انسانی و ارتباطات خواهید دید. شما همچنین این فرصت را خواهید داشت که در دوره های کارآموزی یا کارآموزی شرکت کنید. دوره کارشناسی ارشد در روانشناسی خانواده معمولاً دو تا سه سال طول می کشد. در طول تحصیل، دوره های پیشرفته ای را در مورد موضوعاتی مانند آسیب شناسی روانی، ارزیابی و مداخله می گذرانید. شما همچنین فرصت انجام تحقیق و نوشتن پایان نامه را خواهید داشت. مدرک دکترا در روانشناسی خانواده شما را برای یک حرفه در تحقیقات یا عمل بالینی آماده می کند. در طول تحصیل، دوره های پیشرفته ای را در مورد موضوعاتی مانند آسیب شناسی روانی، ارزیابی و مداخله می گذرانید.