زبان و جامعه نروژی برای دانشجویان خارجی - برنامه یک ساله

عمومی

شرح برنامه

آیا می خواهید در محیط زیبای قطب شمال در شمال نروژ تحصیل کنید؟

دانش زبان نروژی یک شرط مطلق برای امکان تحصیل در نروژ است.

این برنامه یک ساله در زبان و جامعه نروژی اگر شما واجد شرایط هستید و می خواهید در یکی از دوره های کارشناسی سه ساله مهندسی یا دوره کارشناسی ارشد دو ساله در فن آوری ساختمان یکپارچه در دانشکده علوم و فنون مهندسی در نارویک.

(لطفا توجه داشته باشید که سخنرانی های این برنامه به زبان نروژی انجام می شود. شما باید کلیه امتحانات را بگذرانید تا واجد شرایط پذیرش در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد نروژی باشد.

شرح برنامه

  • مدت زمان: 1 سال
  • اعتبارات (ECTS): 60
  • شرایط پذیرش: متقاضی باید شرایط عمومی ورود به دانشگاه را تکمیل کرده باشد. این شامل سطح مهارت در زبان انگلیسی است که برای دوره اصلی مناسب است. نیازی به دانش قبلی زبان نروژی نیست. برای پذیرش ، باید واجد شرایط یکی از برنامه های مهندسی لیسانس دانشکده IVT باشید. متقاضیانی که واجد شرایط هستند و می خواهند در برنامه کارشناسی ارشد ما در فن آوری ساختمان یکپارچه ادامه دهند نیز می توانند درخواست دهند.
  • کد برنامه: 9010

این مطالعه برای دانشجویان تمام وقت طراحی شده است و به دلیل پیشرفت بسیار سریع نیاز به فداکاری و سخت کوشی دارد. دانش آموزان ضمن تمرکز مداوم بر یادگیری زبان ، با تمدن ، تاریخ و ادبیات نروژ نیز آشنا می شوند. کار در گروه های دارای یک پروژه در ترم دوم قسمت مهمی از مطالعه است و تجربه ارزشمندی را در این روش کار به دانشجویان می دهد.

* برنامه تحصیلی با ارائه تعداد کافی متقاضی و تأیید تبلیغ می شود.

نتایج یادگیری

این مطالعه با برنامه آموزشی زیر مطابقت دارد: Læreplan i norsk og samfunnskunnskap for voksne innvandrere. این طرح آیین نامه مربوط به روند معرفی خارجی ها تنظیم می شود. (https://lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2012-04-19-358)

این طرح براساس تعریف سطح در چارچوب مرجع مشترک اروپایی زبانها (CEFR) است. این چارچوب سه سطح اصلی صلاحیت در زبان را تعریف می کند:

A - کاربر اصلی ، B - کاربر مستقل و C- کاربر مسلط

این سه سطح بیشتر به سطح تقسیم می شوند: A1 ، A2 ، B1 و B2. طرح مطالعه صلاحیت زبان را در سطوح A1 ، A2 ، B1 و B2 توصیف می کند.

بر اساس برنامه درسی ملی نروژی برای خارجی ها ، نتایج یادگیری به شرح زیر است:

دانش

دانش آموز دانش پایه ای از زبان نروژی در سطح B2 دارد. دانشجو از نكات زبان در نروژ آگاه است و از خصوصیات اصلی فرهنگ و جامعه نروژ آگاهی دارد. دانشجو از نحوه ساخت متن به زبان نروژی آگاهی دارد.

مهارت ها

دانشجو می تواند به زبان نروژی ارتباط برقرار کند و می تواند نروژی گفتاری و نوشتاری را به خوبی درک کند. دانشجو قادر به خواندن و درک متون معاصر است ، یعنی ادبیات دانشگاهی و ادبیات فنی. دانشجو می تواند سخنرانی ها را به زبان نروژی درک کند و با سطح رضایت بخشی از مورفولوژی ، نحو و واژگان بنویسد. دانشجو می تواند در مورد ویژگی های جامعه نروژ تأمل کند.

صلاحیت عمومی

دانشجو پیش شرط کافی را دارد تا بتواند در جایی که مواد آموزشی و دوره خواندن به زبان نروژی است ، تحصیلات خود را به پایان برساند. این دانش آموز می تواند از طریق رسانه های نروژی وقایع جاری در نروژ و سایر نقاط جهان را دنبال کند.

شرایط پذیرش

متقاضی باید شرایط عمومی ورود به دانشگاه را تکمیل کرده باشد. این شامل سطح مهارت در زبان انگلیسی است که برای دوره اصلی مناسب است. نیازی به دانش قبلی زبان نروژی نیست.

برای پذیرش ، باید واجد شرایط یکی از برنامه های مهندسی لیسانس دانشکده IVT باشید. متقاضیانی که واجد شرایط هستند و می خواهند در دوره کارشناسی ارشد ما در فن آوری ساختمان یکپارچه ادامه دهند ، می توانند (برای برنامه زبان نروژی) نیز اقدام کنند.

مهم! برای اینکه درخواست شما به درستی رسیدگی شود ، لطفاً در قسمت یادداشت اظهارنظر کنید ، کدام برنامه مهندسی را می خواهید بعد از سال زبان بخوانید. "

آموزش و ارزیابی

این مطالعه از چهار قسمت تشکیل شده است: زبان پایه ، آوایی ، تمدن و ادبیات. در هر دو ترم 16 جلسه هفتگی وجود دارد. پس از هر کلاس روزانه ، دانش آموزان باید در گروه های بحث با دانشجویان خارجی شرکت کنند و تجربه رهبری گروه و گزارش نویسی را کسب کنند.

دانشجویان موظفند در همه سخنرانی ها شرکت کنند. دانش آموزانی که بیش از 20٪ غیبت دارند ، شرایط لازم برای امتحان نهایی را ندارند.

تدریس بین سخنرانی ها ، کارهای گروهی ، انجام تمرینات و تکالیف متناوب خواهد بود. آزمایشات در فواصل منظم انجام می شود. همه "کارهایی که باید ارسال شود" اجباری است.

در ترم دوم ، دانشجویان در یک پروژه با موضوع مشخص و در یک محدودیت زمانی سه هفته کار خواهند کرد. دانشجویان می توانند موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنند ، اما بدون در نظر گرفتن آموزش و راهنمایی عملی ارائه می شود. نتیجه کتبی این کار باید تأیید شود تا در امتحان نهایی صلاحیت داشته باشید.

ارزیابی نمونه کارها 40٪ از نمره نهایی است. دانش آموزان برای واجد شرایط بودن در آزمون ، باید نمره نمونه کارها را بگذرانند ، یعنی در دو آزمون که نمونه کارها را تشکیل می دهند ، به درجه E یا بالاتر برسند. این آزمایشات هر کدام 20٪ حساب می شود.

این امتحان در ماه مه برگزار می شود و شامل امتحانی است که 60٪ از نمره نهایی را تشکیل می دهد. این امتحان 6 ساعت طول می کشد و با استفاده از مقیاس درجه بندی A - F ارزیابی می شود. قسمت کتبی آزمون سانسور خارجی است. کسانی که در امتحان کتبی قبول می شوند ، مجاز به امتحان شفاهی هستند. معاینه شفاهی می تواند نمره نهایی را تنظیم و تأیید کند. این معاینه از خارج نیز سانسور می شود. مدت زمان این معاینه 30 دقیقه است.

شرایط ورود به آزمون: سوابق حضوری تأیید شده ، پروژه را تأیید کرده و نمونه کارها را تصویب کرده اید.

آخرین به روز رسانی نوامبر 2020

درباره این دانشگاه

UiT The Arctic University of Norway is a medium-sized research university that contributes to knowledge-based development at the regional, national, and international levels.

UiT The Arctic University of Norway is a medium-sized research university that contributes to knowledge-based development at the regional, national, and international levels. اطلاعات محدود
18 , Tromsø , Hjemmeluft , Kirkenes , همرفست , Harstad , نارویک , Bardufoss , بدو , Mo i Rana , Longyearbyen + 10 بیشتر کمتر