Read the Official Description

عملیات و مدیریت سیستم های تصفیه آب و فاضلاب برای محافظت در برابر بیماری های منتقل شده از آب و اطمینان از محیط زیست سالم به نحو کارآمد و پایدار در صنایع عمومی و خصوصی بسیار مهم است. ارائه آب آشامیدنی و درمان موثر جریانهای فاضلاب شهری و صنعتی در حال رشد در بخش های زیست محیطی است. دولت انتاریو در پاسخ به توصیه هایی که در گزارش کمیسیون وکلت تحقیقات ارائه شده است، به الزامات آموزش عالی دقیق برای اپراتورهای آب و فاضلاب تصویب شده است. تحت قانون نوشیدن آب، اپراتورها نیاز به آموزش و صدور گواهینامه دارند تا این سیستم ها را با خیال راحت اجرا کنند. این یک ساله برنامه گواهی فارغ التحصیل در سیستم های پیشرفته سیستم های مدیریت عملیات و مدیریت شما را فراهم خواهد کرد:

 • این فرصت برای انجام دستکاری واقعی و دستکاری تجهیزات و جمع آوری اطلاعات، یادگیری در مورد عملیات سیستم های آب در آزمایشگاه ها و امکانات مرطوب.
 • تخصص هیات علمی برای راهنمایی شما در درک مقررات دولتی در مورد آب و فاضلاب در این صنعت بسیار تنظیم شده و تغییر می کند.
 • دانش مورد نیاز برای صدور گواهینامه و صدور گواهینامه وزارت محیط زیست برای اپراتورهای آب و فاضلاب.
 • مهارت های مدیریت پروژه، ضروری برای موفقیت شما در این زمینه.
 • مهارت های تفکر انتقادی و عیب یابی مورد نیاز برای پاسخ به شرایط اضطراری یا غیر معمول به عنوان یک اپراتور یا سرپرست در این زمینه چالش انگیز است.
 • آموزش بهداشت و ایمنی دانش و آگاهی برای کمک به فارغ التحصیلان در یک کار حرفه ای ایمن و پیشرفت در نقش های مدیریتی.
 • دانش و تخصص عملی برای کمک و رهبری سازمان ها و سازمان های دولتی در تامین آب آشامیدنی و درمان فاضلاب.

تجربه همکاری

شما در طول این تجربه پرداخت شده، همکاری می کنید تا حداکثر 16 هفته در محیط کار یا محیط کار، با استفاده از یادگیری خود را تحت هدایت مربی، کار کنید. لطفا توجه داشته باشید: دانشجویان برای دو ترم تحصیلی هزینه تحصیل و هزینه می کنند، به علاوه یک هزینه همکاری در حدود 521 دلار (برای پرداخت هزینه های اداری مربوط به همکاری). دانش آموزانی که این برنامه را در ماه سپتامبر شروع می کنند، در اواخر ماه آوریل تا اواسط ماه اوت در همکاری خود شرکت می کنند. دانش آموزانی که این برنامه را در ماه ژانویه آغاز می کنند، در تقسیم کار خود از اواخر ماه آوریل تا اواسط ماه اوت شرکت می کنند.

فرصت های شغلی

این برنامه طراحی شده است که به جلو فکر کردن، ترکیب روندهای صنعت، نیازهای شغلی و الزامات قانون، برای آماده سازی فارغ التحصیلان برای این کار. فرصت های شغلی شامل کار در شهرداری ها با سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، در صنایع آب مصرفی، در بازرسی ها یا سازمان های نظارت بر محیط زیست. انتظار می رود که اشتغال در این بخش به دلیل بازنشستگی های آینده، عوامل محیطی و تغییرات در قانون افزایش یابد.

به عنوان یک فارغ التحصیل، شما به عنوان اپراتور در آموزش در نظر گرفته شده و می توانید از این برنامه به عنوان یک Pathway به اپراتور سطح 1 استفاده کنید. همکاری 16 هفته ای ممکن است به 12 ماه تجربه مورد نیاز برای مجوز سطح 1 معطوف شود. با تجربه پی در پی، می توانید به طبقه بندی بالاتر مجوز ها و سپس به مدیریت شهری یا نقش های بازرسی دولتی پیشرفت کنید. فرصت های شغلی نیز در بخش های صنعتی مانند استخراج معادن و مواد معدنی، آهن و فولاد، نفت، تولید برق، لوازم آرایشی، دارویی و کشاورزی موجود است.

شمال اونتاریو فرصت های اشتغال فراوانی را فراهم می کند، به ویژه برای افرادی که تجربه در درمان فاضلاب در هوای سرد دارند. کارهای بین المللی در فاضلاب و تصفیه آب، به ویژه در کشورهایی که زیرساخت آب و فاضلاب در حال توسعه هستند، گزینه های دیگر فرصت های حرفه ای هستند. روند نکته

مدیریت زیرساخت های شهری در انتاریو با افزایش جمعیت شهری، کیفیت و کمیت آب، تغییرات در عرضه انرژی و تغییرات آب و هوایی که ممکن است منجر به حوادث شدید آب و هوا شود، با چالش مواجه خواهد شد. پیری، زیرساخت های رو به وخامت، فن آوری های جدید و طراحی زیربنایی جدید، عوامل دیگری هستند که مدیران و اپراتورهای آب و فاضلاب باید قادر به پیش بینی و پاسخ مناسب به آن باشند. مرکز درمان های جایگزین فاضلاب

مرکز درمانهای جایگزین فاضلاب (CAWT) که در پردیس واقع شده است، برای تحقیقات کاربردی آن، بین المللی شناخته شده است و متخصص در درمان فاضلاب نوآورانه و در حال ظهور با استفاده از هزینه کم، راندمان بالا، فن آوری های سازگار با محیط زیست است. CAWT در سال 2013 مبلغ 10.1 ملیون دالر برای تحقیقات کاربردی دریافت کرده است. این مرکز فرصت های یادگیری دانش آموزان را از طریق تورها، سخنرانی ها، مشارکت در آزمایشگاه های آزمایشگاهی کاربردی، پروژه های آزمایشی، کارهای میدانی و اشتغال و کارآموزی دانشجویان فراهم می کند.

فرمت برنامه

دو ترم 13 هفته ای وجود دارد که به ترتیب 16 هفته تعلیم و تربیه تعاونی همکاری می کنند. این برنامه با مجموعه ای از سخنرانی ها و ارزیابی های همکاری در جلسه علمی فارغ التحصیل به پایان می رسد.

کار آزمایشگاهی و مزرعه در طول برنامه گنجانده شده است و همچنین سفرهای مختلف به عملیات تصفیه آب و تصفیه فاضلاب است. به طور معمول، دوره کار و آزمایشگاه در محل به مدت چهار روز در هفته انجام می شود در حالی که یک روز در هفته به کارهای میدانی، بازدید از سایت و کار پروژه در تیم ها اختصاص داده می شود.

برای پاسخگویی به تغییرات صنعت و فناوری، این برنامه در یک سری از 10 دوره (ماژول) طراحی شده است. این فرمت مدولار فرصت هایی را برای افراد شاغل در این زمینه فراهم می کند تا بعضی از ماژول هایی را که برای توسعه حرفه ای مورد توجه هستند را به دست آورند. به عنوان مثال، اپراتورها ممکن است علاقه مند به افزایش دانش و مهارت های خود در زمینه هایی مانند مدیریت پروژه و عملیات صنعتی باشند.

نتایج برنامه:

پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، فارغ التحصیلان قادر خواهند بود:

 • استفاده از طیف گسترده ای از ابزار و پروتکل های استاندارد برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل نمونه ها و اطلاعات مورد نیاز در بهره برداری از امکانات آب و فاضلاب؛
 • همکاری با افراد و گروه ها در تجهیزات تست و عیب یابی در تاسیسات مختلف تصفیه و توزیع آب و در مراکز جمع آوری و دفع فاضلاب؛
 • طراحی و عملیات سیستم را بر مبنای قوانین، مقررات و استانداردهای موجود در تأسیسات تصفیه آب و فاضلاب، دامنه و مجوز مجوز تاسیسات و مسئولیت های مالک / اپراتور، ارزیابی کنید.
 • توسعه راهبردهای مدیریت ریسک از جمله پاسخ اضطراری و آمادگی برای فاجعه برای سیستم های آب و فاضلاب؛
 • آزمایش و نظارت بر پارامترهای میکروبیولوژیکی در برنامه های کاربردی آب و فاضلاب و پیشنهاد راهبردهای اصلاح برای کاهش / حذف آلاینده ها؛
 • ارزیابی فن آوری های جاری، نوآورانه و در حال ظهور در زمینه هایی مانند حفاظت آب، عرضه جایگزینی (به عنوان مثال آب باران) و تخلیه صفر برای تامین آب آشامیدنی و تصفیه فاضلاب و کاربرد های احتمالی آنها در صنعت؛
 • ارزیابی پایداری زیرساخت های جاری در عملیات آب، با توجه به برنامه های تعمیر و نگهداری، رسیدگی به نیازهای آینده، بهبود بهره برداری انرژی، رشد جمعیت و تامین مالی خدمات آب.
 • مدیریت پروژه ها در نگهداری، تجدید و جایگزینی زیرساخت های ابزار با استفاده از برنامه ریزی پروژه و ابزار مدیریت پروژه.

شرایط پذیرش

 • مدرک کارشناسی یا دیپلم کالج انتاریو در رشته علوم مرتبط با محیط زیست یا مرتبط با آن.
 • متقاضیان با تجربه حرفه ای مرتبط که نیازهای پذیرش را برآورده نمی کنند ممکن است به صورت فردی درنظر گرفته شوند.
Program taught in:
انگلیسی

See 16 more programs offered by Fleming College »

Last updated June 13, 2018
این دوره Campus based
Start Date
سپتامبر 2019
ژانویه 2020
Duration
تمام وقت
Price
3,647 CAD
در هر ترم
By locations
By date
Start Date
سپتامبر 2019
Application deadline
Start Date
سپتامبر 2019
Application deadline
Start Date
ژانویه 2020
Application deadline
Start Date
سپتامبر 2019
Application deadline
Start Date
سپتامبر 2019
Application deadline