Keystone logo

4 دوره آکادمیک برنامه ها که در روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی روزنامه نگاری عکاسی خبری 2024

فیلترها

فیلترها

  • روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی
  • روزنامه نگاری
  • عکاسی خبری
رشته های تحصیلی
  • روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی (4)
  • بازگشت به دسته اصلی
مکان ها
مکان های بیشتری پیدا کنید
نوع مدرک
مدت زمان
سرعت مطالعه
زبان
زبان
قالب مطالعه

دوره آکادمیک برنامه ها که در روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی روزنامه نگاری عکاسی خبری

عکاسی خبری چیست؟
فتوژورنالیسم نوعی از روزنامه نگاری است که بر روایت داستان از طریق تصاویر تمرکز دارد. عکاسان لحظاتی را در زمان ثبت می کنند که در غیر این صورت ممکن است مورد توجه قرار نگیرد و از عکس های خود برای کمک به بیان داستان افراد و رویدادهایی که پوشش می دهند استفاده می کنند. گاهی اوقات عکاسان در موقعیت های خطرناک یا سخت کار می کنند تا بهترین عکس های ممکن را بگیرند.

با مدرک عکاسی خبری چه کاری می توانم انجام دهم؟
مدرک عکاسی خبری می تواند منجر به شغلی به عنوان یک عکاس حرفه ای یا عکاس خبری شود. عکاسان اغلب برای روزنامه ها، مجلات، یا رسانه های خبری آنلاین کار می کنند. آنها همچنین ممکن است به صورت آزاد کار کنند و خدمات خود را به چندین مشتری ارائه دهند. برخی از عکاسان نیز به آموزش عکاسی می پردازند یا مشاغل مرتبط دیگری مانند طراحی گرافیک یا توسعه وب را دنبال می کنند.

چرا فتوژورنالیسم بخوانیم؟
عکاسی خبری یک رشته تحصیلی مهم است زیرا مهارت ها و دانش منحصر به فردی را برای دانشجویان فراهم می کند تا حرفه روزنامه نگاری را دنبال کنند و داستان ها را به اشتراک بگذارند و لحظات را از طریق تصاویر ثبت کنند. عکاسان می توانند از تصاویر خود برای کمک به افزایش آگاهی در مورد مسائل مهم و ارائه صدایی به مردم و رویدادهایی که پوشش می دهند استفاده کنند. فتوژورنالیسم می‌تواند زمینه‌ای پرمشقت باشد و برای تولید کار با کیفیت به مهارت و فداکاری زیادی نیاز دارد. با این حال، جوایز دنبال کردن حرفه ای در عکاسی خبری عالی است. عکاسان می توانند فرصت سفر به مکان های جالب، ملاقات با افراد جالب و گفتن داستان های مهم را داشته باشند

انواع مدرک عکاسی خبری
انواع مختلفی از درجه های عکاسی خبری وجود دارد. دوره های کاردانی در عکاسی روزنامه نگاری معمولاً دو سال طول می کشد، در حالی که دوره های کارشناسی ممکن است چهار سال طول بکشد. برخی از مدارس نیز برنامه های کارشناسی ارشد در عکاسی خبری ارائه می دهند. این برنامه‌های پیشرفته معمولاً دو سال طول می‌کشد و ممکن است دانش‌آموزان را ملزم به تکمیل یک پروژه پایان‌نامه کند.

برنامه های درجه عکاسی روزنامه نگاری معمولاً موضوعاتی مانند عکاسی، ویرایش عکس و تصویربرداری دیجیتال را پوشش می دهند. دانش آموزان همچنین با تاریخچه عکاسی خبری و ملاحظات اخلاقی مربوط به این نوع کار آشنا می شوند.