مدرک کارشناسی ارشد ویژه در شکلات

عمومی

شرح برنامه

غذای خدایان را در نظر بگیرید، شکلات هرگز کسی را ترک نخواهد کرد. این احساسات را افزایش می دهد و همیشه برای آن وجود دارد. کاکائو بیش از یک شکل شکلات، داستان زندگی تمدن و توسعه بسیاری از فرهنگ ها است. به همین دلیل، در CIB ما می خواهیم شما را به کشف اشتیاق برای طلا قهوه ای از آشپزخانه و تولید شیرینی سازی.

این دوره برای سرآشپزها و آشپزی های حرفه ای طراحی شده است که می خواهند دانش خود را عمیق تر و چشم انداز وسیعی از امکانات این عنصر مورد نظر را از ریشه های آن به پیشاهنگ آشپزی و تحولات ارائه شده توسط کاکائو، فراهم آوردن دانش آموزان دانش جدید و تکنیک های جدید برای پیاده سازی در آشپزخانه خود.

اهداف

1. آموزش متخصصان برای داشتن تخصص جامد در شکلات.

2. دانستن شکلات از مواد اولیه آن: کاکائو. برای ارائه دانش آموزان پایه جامد در انواع مختلف کاکائو رشد در سراسر جهان، تجزیه و تحلیل حسگر و آموزش دانش آموزان چگونگی ساخت شکلات از لوبیای کاکائو.

3. ارائه یک درک بهتر از سطوح کیفیت کاکائو که در بازار جهانی وجود دارد و تاثیر انتخاب هر نوع کاکائو بر طعم شکلات به عنوان منشاء آن.

4. دانش آموزان را قادر سازد تا مهارت های عملی در پردازش شکلات را توسعه دهند تا بتوانند تمام انواع محصولات را تولید کنند. از جمله شکلات های موجود در توده ها، اسفنج ها و چاشنی ها برای ایجاد کیک، یخ، شیرینی و قیمت تزئینی، از جمله دیگر.

5. برای کسب دانش وسیع از ابزارهای جدید، ظروف و ماشین آلات، به منظور توانایی تولید شیرینی بدون محدودیت، از رستوران تا یک شرکت شیرینی سازی.

6. به دست آوردن رویکرد جهانی در تکنیک های مختلف برای کار شکلات و اجرای هر کدام. این دوره همچنین به دنبال کمک به دانش آموزان برای به دست آوردن یک فرهنگ سنتی برای کاکائو یا شکلات در غذاهای شور است.

در آن است که هدف آن است

در سرآشپزها و قنادی هایی که می خواهند در هنر شکلات تخصص داشته باشند.

در دوستداران قنادی که می خواهند یک کسب و کار متخصص در شکلات را باز کنند.

الزامات پذیرش

16 کاندیدای پذیرفته شده در این دوره تمایل دارند افرادی با علاقه به دنیای شیرینی داشته باشند.

روند پذیرش

1. فرم پذیرش را تکمیل و مستندات را ارائه دهید.

این روند به صورت آنلاین با استفاده از این پیوند کامل می شود.

2. آزمون پذیرش و سطح مهارت زبان اسپانیایی.

اگرچه ما به شما یک سیستم خلبان ترجمه همزمان ارائه می دهیم، برخی از دانش های اسپانیایی مفید خواهد بود. آزمون پذیرش نشان دهنده سطح و ویژگی های شخصیت شما، تمایل به کار و خلاقیت است.

3. مصاحبه با هماهنگ کننده برنامه.

شما یک مصاحبه تلویزیونی با هماهنگ کننده برنامه دارید، که سازگاری شما با گروه و سهم شما را به همان اندازه ارزیابی خواهد کرد.

4. کمیته پذیرش.

درخواست شما به کمیته پذیرش ارسال خواهد شد، که تصمیم نهایی را بر اساس اطلاعات دریافت شده در طول فرآیند دریافت خواهد کرد.

5. تصویب و رزرو

اگر نظر مثبت باشد، می توانید با پرداخت هزینه رزرو یک محل ثبت نام کنید. به CIB خوش آمدید

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The Culinary Institute of Barcelona is designed so that you have a unique and unrepeatable experience based on multiculturalism, creativity and innovation.

The Culinary Institute of Barcelona is designed so that you have a unique and unrepeatable experience based on multiculturalism, creativity and innovation. اطلاعات محدود