گواهی یک ساله در دیپلماسی بین المللی

عمومی

شرح برنامه

بررسی اجمالی

گواهینامه یک ساله ما در دیپلماسی بین المللی جامع ترین ، عمیق ترین و عملی ترین برنامه آموزش حرفه ای عملی در تجارت دیپلماتیک است که در خارج از کانال های رسمی دولتی ارائه می شود. این کارآموزان را برای مشاغل دیپلماسی و امور بین الملل ، از جمله كار در وزارتخانه های دولت ، سفارتخانه ها و كنسولگری ها ، سازمان های بین المللی و سازمان های غیردولتی جهانی آماده می كند. این دوره شامل چهار دوره و کارآموزی در واشنگتن در طی هر دو ترم است.

این برنامه توسط سفیران شغلی و دیگر دیپلمات های حرفه ای تدریس می شود که طی ده دهه در ده ها کشور خدمت کرده اند. این دوره ها شرایط بهینه را برای یادگیری بسیار تعاملی و تجربی ایجاد می کنند ، جایی که کارآموزان در مطالعات موردی واقع در زندگی ، شبیه سازی ها ، ایفای نقش و سایر تمرینات که ناشی از تجربه شخصی مدرسان است ، شرکت می کنند. مطالب ارائه شده بینش در سیاست گذاری و اجرای ، پروتکل دیپلماتیک ، کارکردها و مدیریت سفارتخانه ها و کنسولگری ها ، گزارش دهی و نوشتن دیپلماتیک ، مذاکره و میانجیگری ، تجارت سیاسی و اقتصادی ، دیپلماسی عمومی و ارتباطات متقابل فرهنگی و سایر مهارت ها و شایستگی ها است. کارآموزانی که برنامه را با موفقیت تکمیل می کنند ، گواهی آموزش حرفه ای را در دیپلماسی بین المللی دریافت می کنند. WIDA مدرک دانشگاهی را اعطا نمی کند.

کلیه دانشجویان ملزم به گذراندن هر چهار دوره در هر ترم ذکر شده در زیر هستند. آموزش در هر دوره 3 ساعت در هفته است. شرکت در کارورزی اختیاری است.

دوره های ترم پاییز

ملی

این دوره بر سیستمهایی متمرکز است که کشورها و سازمانهای بین المللی برای انجام روابط دیپلماتیک خود از آنها استفاده می کنند. این شامل تاریخ و آموزه های دیپلماتیک ، و همچنین پروتکل دیپلماتیک و مصونیت ها است. این امر بر مهارتهای خاص در دیپلماسی دو جانبه و چند جانبه تأکید دارد. این روابط روابط دیپلماسی با بخش های دفاعی و اطلاعاتی جعبه ابزار امنیت ملی را بررسی می کند. این مطالعه موردی درباره موفقیت ها و شکست های دیپلماتیک آمریکایی ، اروپایی ، روسی و چین ارائه می دهد.

پشت صحنه های یک مأموریت دیپلماتیک

این دوره به ساختارها و کارکردهای سفارتخانه ها ، کنسولگری ها و سایر مأموریت های دیپلماتیک و زوم در زندگی روزمره دیپلمات ها می پردازد. در این مقاله نقش و اقتدار رئیس مأموریت ، روابط بین ستاد با حوزه و همچنین روابط با دولت و جامعه کشور میزبان بررسی شده است. همچنین امور مربوط به کنسولگری ، مدیریت بحران در خارج از کشور و چالشهای اخلاقی رهبری را در بر می گیرد. این ارائه خدمات موردی از خدمات دیپلماتیک در اروپا ، آفریقا ، خاورمیانه ، آسیا و آمریکا است.

سیاسی

این دوره مهارت های اصلی را تعریف می کند که کار یک دیپلمات را برای مدیریت روزانه روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای خارجی تعریف می کند. این دوره پس از بررسی فرایند سیاست خارجی بین سازمانی ، به نقش و عملکرد بخش های سیاسی و اقتصادی یک سفارتخانه می پردازد. در ادامه مهارتهای اصلی افسران سیاسی و اقتصادی را آموزش می دهد - از آمادگی قبل از رسیدن به سمت پست تا وظایف یک افسر جدید گرفته تا وظایف و مسئولیتهای روزمره. این مهارت ها شامل گزارش دهی و نوشتن دیپلماتیک ، ارتباطات دیپلماتیک ، وکالت دیپلماتیک ، مذاکرات دو جانبه و چند جانبه است. این دوره همچنین دیپلماسی تجاری ، محیط زیست ، علوم و بهداشت و دیپلماسی سایبر را در بر می گیرد.

دیپلماسی عمومی

این دوره ، رسالت و کارکردهای دیپلماسی عمومی را تجزیه می کند و مهارت ها را در روابط رسانه ای و همچنین در امور فرهنگی آموزش می دهد. از جمله این موارد می توان به مصاحبه با رسانه ها و شرکت در کنفرانس های مطبوعاتی ، ارتباط با بحران و طراحی استراتژی هایی برای تعامل رسانه های اجتماعی اشاره کرد. این دوره همچنین بر برگزاری رویدادهای بزرگ و بازدیدهای VIP و همچنین پیچیدگی ها و تأثیرات ارتباطات متقابل فرهنگی تمرکز دارد.

کارآموزی (اختیاری)

15-20 ساعت در هفته

دوره های ترم بهار

نوشتن دیپلماتیک و امور خارجه

این یک دوره پیشرفته است که به دانش آموزان با جزئیات عملی می آموزد که چگونه کابل های دیپلماتیک گزارشگری و تحلیلی را بنویسند ، و همچنین اشکال دیگر ارتباطات دیپلماتیک ، از جمله یادداشت های دیپلماتیک ، خاطرات کمکی ، و غیر مقالات. دانش آموزان همچنین یاد می گیرند که چگونه یک نمایندگی دیپلماتیک را تحویل دهند ، نوشتن یادداشت ها و مقاله های مختصر و تهیه مقالات مخالف را تهیه کنند.

مذاکرات دیپلماتیک و میانجیگری

این دوره پیشرفته به دانشجویان کمک می کند تا مهارت های مذاکره کننده و میانجی گری خود را در یک زمینه دیپلماتیک بهبود بخشند. این مفاهیم ، استراتژی ها و تاکتیک های کلیدی و همچنین صلاحیت های عملی مانند شکل دادن و تنظیم استدلال ها و تأیید و پیروی از توافق را ارائه می دهد. این موضوع بر انواع مختلفی از مذاکرات ، از جمله سیاسی ، تجارت و حل و فصل مناقشه تمرکز دارد.

تحلیل سیاست خارجی و سیاست گذاری

این دوره دانشجویان را به عنوان نقش تحلیلگر و مشاور سیاست خارجی آماده می کند. این نمای وسیع و جامع از ساختارها و سازوکارهای امنیت ملی را ارائه می دهد و مهارت های لازم برای حرکت در آنها و تأثیر و راهنمایی در روند سیاست را فراهم می کند. این شامل مطالعات موردی در زمینه های امنیت بین المللی و کنترل اسلحه ، دموکراسی و حقوق بشر ، مهاجرت و پناهندگان ، توسعه و کمک های خارجی ، ضد تروریسم و اجرای قانون است.

ترغیب ، نفوذ و قدرت پیش بینی

این دوره پیشرفته با اصول و تکنیک های ترغیب مؤثر آغاز می شود و چگونگی تأثیرگذاری آن در دیپلماسی ، کارنامه مقدماتی و روابط بین الملل را مورد بررسی قرار می دهد. این امر به تأثیرگذاری بر نماینده خارجی ، گروهی از افراد در یك كشور خارجی و گروهی از كشورها در یك سازمان بین المللی تقسیم می شود. این برنامه همچنین به چالشهای اخلاقی اعمال نفوذ ، همچنین ابزارهای قدرت سخت و نرم و پیش بینی قدرت در اروپا ، آسیا ، آفریقا ، خاورمیانه و آمریکاست.

کارآموزی (اختیاری)

15-20 ساعت در هفته

درباره کارآموزی

این آکادمی دوره های کارآموزی در دولت ، سفارتخانه های خارجی ، اتاق های فکر بین المللی یا سازمان های غیر دولتی در واشنگتن دی سی را برای آن دسته از کارآموزانی که انتخاب می کنند شرکت کنند ، ترتیب می دهد. کارورزی اجباری نیست. پس از پذیرش و ثبت نام در برنامه ، گزینه های موجود را ارائه می دهیم. ساعتهای دقیق با سازمانهای میزبان توافق خواهد شد ، اما معمولاً انتظار می رود کارورزان در هفته 15-20 ساعت کار کنند. دوره کارآموزی بدون پرداخت هزینه است مگر اینکه در موارد دیگری مشخص شده باشد.

چه کسی باید درخواست کند؟

افراد حرفه ای و فارغ التحصیلان اخیر که لیسانس (یا بالاتر) دریافت کرده اند واجد شرایط درخواست برنامه یک ساله گواهینامه در دیپلماسی بین المللی هستند. رشته های قبلی در علوم سیاسی ، روابط بین الملل یا رشته های مرتبط بسیار مطلوب است ، اما مورد نیاز نیست. شهروندان آمریکایی و خارجی ممکن است متقاضی شوند. تسلط به زبان انگلیسی لازم است.

در حالی که این یک برنامه تحصیلات تکمیلی است ، آکادمی با چندین دانشگاه همکاری می کند تا دانشجویان برجسته کارشناسی و کارشناسی ارشد را که نامزد های استثنایی می شوند شناسایی کند. آنها ممکن است به عنوان بخشی از تحصیلات دانشگاهی خود (برای گذراندن یک ترم در خارج از کشور) برای یک ترم در آکادمی به رقابت بپردازند. لطفا با دانشگاه خود تماس بگیرید و یا برای جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید

درخواست و فرآیند انتخاب

شما می توانید برای برنامه کامل دو ترم یا فقط برای ترم پاییز اقدام کنید. با این حال ، اولویت به داوطلبان هر دو ترم خواهد بود. متقاضیان ترم بهار فقط باید ترم ترم پاییز را قبلاً گذرانده یا حداقل به مدت سه سال به عنوان دیپلمات خدمت کرده باشند.

مرحله 1: فرم درخواست ، CV / Résumé ، نامه نامه و هزینه برنامه

لطفاً فرم درخواست را تکمیل کنید ، که به شما نیاز دارد یک CV یا رزومه ، و همچنین یک برگه یا بیانیه شخصی را بارگذاری کنید و توضیح دهید که چگونه آکادمی به شما در دستیابی به اهداف شغلی (حداکثر 500 کلمه) کمک خواهد کرد. آخرین مهلت درخواست پذیرش زودرس 31 ژانویه سال 2020 است. مهلت درخواست برای پذیرش منظم 31 مارس 2020 است.

هزینه درخواست 95 دلار است. پس از دریافت درخواست شما ، ما یک فاکتور الکترونیکی برای شما ارسال می کنیم که می توانید با کارت بدهی یا کارت اعتباری پرداخت کنید. هزینه درخواست باید قبل از بررسی درخواست شما توسط کمیته انتخاب پرداخت شود. در صورت پذیرش و ثبت نام در برنامه ، هزینه کامل هزینه شهریه شما کسر می شود.

مرحله 2: نامه های توصیه

اگر دور اول مراحل انتخاب را پشت سر بگذارید ، ما دو توصیه نامه درخواست می کنیم که مستقیماً توسط نویسندگان آنها برای ما ارسال شود.

مرحله 3: مصاحبه تلفنی / اسکایپ

اگر دور دوم مراحل انتخاب را پشت سر بگذارید ، به یک مصاحبه تلفنی یا اسکایپ با یک یا چند عضو کمیته انتخاب دعوت می شوید ، که تصمیم نهایی را می گیرند.

هزینه های تحصیل

هزینه های زیر شامل هزینه شهریه برای کلیه دوره ها و همچنین مطالب تحصیلی (به جز کتابهای توصیه شده) است.

  • شهریه هر دو ترم: 25000 دلار
  • شهریه فقط برای یک ترم: 15،000 دلار

آکادمی در حال حاضر قادر به ارائه کمک های مالی نیست. با این حال ، متقاضیان تشویق می شوند تا منابع مالی خارج از کشور ، مانند برنامه Erasmus اتحادیه اروپا را دنبال کنند.

گزینه های مسکن

مسکن فردی و مشترک از طریق دانشگاه های محلی و سایر ارائه دهندگان در منطقه واشنگتن دی سی ، در حدود 1000 دلار در ماه شروع می شود. کارآموزان پذیرفته شده در برنامه قبل از ثبت نام ، اطلاعات به روز را دریافت می کنند. کارآموزان ممکن است مسکن خود را بطور مستقل ترتیب دهند.

آخرین به روز رسانی نوامبر 2019

درباره این دانشگاه

The Washington International Diplomatic Academy (WIDA) is an independent educational institution dedicated to strengthening global diplomacy by providing the highest-quality training, executive educat ... اطلاعات بیشتر

The Washington International Diplomatic Academy (WIDA) is an independent educational institution dedicated to strengthening global diplomacy by providing the highest-quality training, executive education and professional development in diplomatic practice to government officials, NGO and business leaders from around the world. اطلاعات محدود