تکنسین های ابزار دقیق، نصب، کالیبره کردن، تعمیر و نگهداری و تعمیر سیستم های اندازه گیری و کنترل پیچیده مورد استفاده در انواع برنامه های کنترل فرآیند.

نکات مهم برنامه

به عنوان یک تکنسین ابزار دقیق و کنترل، کار شما با تکنولوژی مبتنی بر لبه کاربردی خواهد بود.

این دوره چهارم ترم تحصیلی دیپلم کالج انتاریو، شما را برای حرفه ای، هیجان انگیز و پرطرفدار در حوزه های مهندسی و علمی جدید آماده می کند. این برنامه مهارت های ارزشمندی و تقاضای تقاضا را در فرآیند تولید، تولید و کالیبراسیون امروز فراهم می کند. این شامل، اما محدود به:

 • کنترل فرآیند، ایمنی، کنترل های برق / الکترونیک و سنسورها
 • SCADA / PLC، اتوماسیون / روباتیک
 • ارتباطات صنعتی و دستیابی به اطلاعات

شما همچنین مهارت های مورد نیاز در ارتباطات، ریاضیات، علم و سلامت و ایمنی را برای ارتقاء دانش و مهارت های خود برای استفاده در محیط کار خواهید آموخت.

کاندیداهای دائمی می توانند در یک برنامه آموزشی حرفه ای یک هفته ای شرکت کنند که توسط ابزارهای پردازش زیمنس Milltronics، واقع در پیتربورو برگزار می شود. این آموزش رایگان اجازه می دهد تا شما را به یادگیری از ins و out از برخی از بهترین ابزار جهان در یک محیط حرفه ای، آموزش داده شده توسط گواهی Siemens حرفه ای.

آزمایشگاه شما

مهندسی رایج است که در آن شما تجربه کار با انواع ابزار و کنترل در حال حاضر در صنعت استفاده می شود. این مجهز به امکانات مجهز به یک سطح پایین سطح کارخانه / کارخانه (5000 فوت مربع) و منطقه ایست کنترل / الکترونیک بالایی (3000 فوت مربع) است.

تجربه کاری

دانش آموزان در این برنامه ممکن است فرصتی برای درخواست کارایی تابستانی تابستانی داشته باشند. نمونه هایی از شرکت هایی که همکاری های خود را حمایت می کنند عبارتند از: OPG، SGS، Andritz Hydro و Opcode Systems. همکاری در طول تابستان بین سال های یک و دو اجرا می شود. این همکاری شما اجازه می دهد تا بر آموزش آکادمیک خود، تجربه محیط کاری و برقراری تماس با ارزش در یکی از صنایع متنوع که نیاز به حرفه ای تکنسین ابزار دقیق را دارد، ایجاد کنید.

لطفا توجه داشته باشید: علاوه بر هزینه تحصیل و هزینه، دانش آموزانی که در یک همکاری شرکت می کنند، هزینه ای (حدود 506.00 دلار) برای هزینه های اداری مربوط به قرار دادن همکاری را پرداخت می کنند.

فرصت های شغلی

فارغ التحصیلان می توانند در بخش های صنعتی که از سیستم های فن آوری خودکار یا کنترل شده در پردازش، ابزار دقیق، تولید، پتروشیمی، تولید برق، معدن، نفت و گاز، انرژی جایگزین، انرژی هسته ای، تصفیه آب / تصفیه آب، و یا صنایع پالپ، کاغذ و صنایع چوب.

 • تکنسین ابزار دقیق یک تجارت داوطلبانه در کانادا محسوب می شود و بسیاری از شرکت ها مجوز صدور مجوز را ندارند.
 • این بدان معنی است که شما می توانید به عنوان یک شاگرد در این زمینه کار کنید یا پس از اخذ دیپلم مربوطه دو ساله
 • پس از اخذ مدرک دیپلم و چندین سال در این زمینه، می توانید امتحان گواهینامه تجارتی را بنویسید و در صورت لزوم مدارک تحصیلی را کسب کنید.

فارغ التحصیلان فنی مهندسی از انواع محاسبات، الکترومکانیکی و تجهیزات آزمون برای نصب، رفع مشکل، کالیبراسیون، نگهداری و تعمیر دستگاه های اندازه گیری و کنترل ساده و پیچیده در زمینه های مختلف استفاده می کنند. بسته به نوع صنعت شما انتخاب می کنید، یک کار روزانه می تواند از کالیبراسیون ابزارهای کوچک در میز خود، برنامه ریزی یک ربات برای انجام یک کار خاص، و از بین بردن عناصر در شن های نفتی آلبرتا در حین تعمیر شیر بزرگ باشد.

عنوان های شغلی معمولی:

 • تکنسین ابزار دقیق
 • تکنسین فرایند، تحلیلگر فرآیند
 • تکنسین کنترل
 • تکنسین اتوماسیون
 • کالیبراسیون و تکنسین تست
 • فروش فنی

انتظار می رود فرصت های اشتغال در این زمینه به دلیل بازنشستگی و رشد اخیر در بخش تولید افزایش یابد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این حرفه، به منابع انسانی و مهارت های توسعه کانادا مراجعه کنید. یا ویدیو زیر را در مورد یک شغل در زمینه کنترل ابزار دقیق مشاهده کنید.

حداقل شرایط پذیرش

دیپلم دبیرستان انتاریو (یا معادل آن) با دوره های کالج (C) و باز (O) سطح از جمله:

 • 2 کالج (C) دوره های انگلیسی (درجه 11 یا درجه 12)
 • 1 کالج (C) دوره ریاضی (درجه 11 یا 12)

هنگامی که (C) حداقل سطح دوره پذیرش، (U) یا (U / C) دوره نیز پذیرفته شده است.

توصیه شده (اما برای پذیرش لازم نیست)

 • 1 کالج (C) دوره شیمی یا فیزیک (درجه 12)

دانش آموزان بالغ

اگر قبل از شروع کلاس ها سن 19 سالگی یا بالاتر داشته باشید و شما OSSD ندارید، می توانید از آزمون تست بزرگسالان کانادا برای ارزیابی واجد شرایط بودن خود برای ثبت نام استفاده کنید. تست اضافی یا ارتقاء آکادمیک ممکن است لازم باشد برای رفع نیازهای دوره خاص برای ورود به این برنامه.

برنامه مربوطه

فقط 8 دوره اضافی شما می توانید یک دیپلم دوم در فلمینگ در برنامه مهندسی برق را کامل کنید و در 3 سال با 2 دیپلم فارغ التحصیل شوید.

برنامه آموزش در:
انگلیسی

مشاهده 16 برنامه دیگر ارائه شده توسط Fleming College »

این دوره واقع در پردیس
Duration
تمام وقت
Price
2,015 CAD
در هر ترم