Keystone logo
ایرلند

مطالعه دوره آکادمیک که در ایرلند 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  833
 • اشتراک ابزارها

  70
 • اشتراک اینترنتی

  49
 • حمل و نقل محلی

  100

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  6

نیازمندی‌های ویزا

 • ویزای تحصیلی C - اگر می خواهید کمتر از 3 ماه در ایرلند تحصیل کنید
 • ویزای تحصیلی D - اگر دوره شما بیش از 3 ماه طول بکشد

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی (ویزای تحصیلی C؛ ویزای تحصیلی D)

قیمت و ارز

هزینه ویزای دانشجویی ایرلند بسته به کشور مبدا شما متفاوت است. هزینه های استاندارد پردازش درخواست ویزا 60 یورو (80 دلار آمریکا) برای ویزای یکبار ورود و 100 یورو (135 دلار آمریکا) برای ویزای چند بار ورود است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (از جمله ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) هستید، برای تحصیل در ایرلند نیازی به ویزای دانشجویی ایرلند ندارید. تعدادی از کشورهای دیگر وجود دارند که نیازی به ویزای دانشجویی ایرلند یا ویزای ورودی ندارند و این موارد در اینجا ذکر شده است: http://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/moving_to_ireland/coming_to_live_in_ireland/visa_requirements_for_entering_ireland.html

برای شهروندان کشورهای غیر منطقه اقتصادی اروپا که برای تحصیل به ایرلند می آیند، باید در یک دوره تمام وقت تحت برنامه مدرک (برای آموزش عالی) یا برنامه زبان و غیر مدرک ایرلند ثبت نام کنند.

صرف نظر از اینکه آیا به ویزای تحصیلی ایرلند نیاز دارید یا نه، اگر دانشجوی یک کشور غیر منطقه اقتصادی اروپا هستید، باید پس از ورود به ایرلند به یک افسر مهاجرت گزارش دهید تا اجازه ورود به شما داده شود. شما باید این کار را در منطقه ای که می خواهید زندگی کنید انجام دهید.

لطفا توجه داشته باشید: ایرلند عضو توافقنامه شینگن نیست. بنابراین، حتی اگر ویزای یک کشور شینگن داشته باشید، همچنان باید برای ویزای ایرلند درخواست دهید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

تسهیلات آنلاین آواتس

شما باید درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین با استفاده از تسهیلات آنلاین AVATS انجام دهید. تسهیلات درخواست ویزا آنلاین در سراسر جهان در دسترس است و باید توسط همه متقاضیان استفاده شود.

وب سایت:https://www.visas.inis.gov.ie/avats/OnlineHome.aspx

چگونه برنامه را بسازیم؟

برای ویزا باید به صورت آنلاین اقدام کنید. هنگامی که فرآیند درخواست آنلاین را تکمیل کردید، باید دستورالعمل های فرم درخواست خلاصه ای که توسط سیستم آنلاین ایجاد شده است را دنبال کنید. فرم خلاصه حاوی اطلاعاتی در مورد جایی است که باید اسناد پشتیبانی خود را ارسال کنید. فرم خلاصه، که باید آن را پرینت، امضا و تاریخ کنید، باید همراه با مدارک پشتیبان ارائه شود.

شما باید موارد زیر را همراه با درخواست ویزای خود ارائه دهید (اصل مدارک مورد نیاز است و باید به زبان انگلیسی یا همراه با ترجمه محضری باشد):

 • نامه پذیرش از یک مدرسه / کالج / دانشگاه معتبر در ایرلند که تأیید می کند شما در یک دوره تحصیلی پذیرفته شده اید. این دوره تحصیلی باید تمام وقت (به مدت یک سال تحصیلی) باشد و حداقل 15 ساعت در هفته زمان مطالعه داشته باشد.
 • مدرکی دال بر توانایی تحصیلی شما برای پیگیری رشته انتخابی از طریق زبان انگلیسی (مگر اینکه دوره زبان انگلیسی باشد).
 • شواهدی مبنی بر پرداخت کامل هزینه های دوره.
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما بودجه کافی (7000 یورو) برای حفظ خود در بخش اولیه اقامت خود دارید.
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما یا یک حامی به حداقل ۷۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی بعدی خود، علاوه بر هزینه دوره برای هر یک از آن سال ها، دسترسی دارید.
 • مدارکی که نشان می دهد بیمه درمانی خصوصی دارید.
 • توضیحی در مورد هر گونه شکاف در تاریخ تحصیلی شما.
 • تأییدیه که شما قصد بازگشت به کشور محل اقامت دائم خود را در هنگام ترک ایرلند دارید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما می توانید حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ سفر به ایرلند برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. شما باید حداقل چند ماه قبل از سفر به ایرلند درخواست ویزای دانشجویی خود را ارائه دهید.

دانشجویان یک کشور غیر منطقه اقتصادی اروپا که قصد تحصیل در ایرلند را برای مدت بیش از 3 ماه دارند، باید پس از ورود، نزد افسر محلی مهاجرت منطقه ای که در آن زندگی می کنند، ثبت نام کنند. گذرنامه آنها با شرایط و مدت زمانی که آنها اجازه اقامت دارند تأیید می شود. دانشجویانی که نیازی به ویزا ندارند باید در اولین ثبت نام 3000 یورو داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که ویزای دانشجویی ایرلند به طور خودکار اجازه ورود چندگانه به کشور را نمی دهد. اگر فکر می کنید در طول تحصیل باید کشور را ترک کرده و برگردید، باید برای ویزای ورود مجدد اقدام کنید.

زمان پردازش

3 Months

فرصتهای کاری

اگر در دوره‌ای در لیست موقت برنامه‌های واجد شرایط (ILEP) شرکت می‌کنید، هنگام ثبت نام در افسر مهاجرت محلی، مهر شماره 2 روی پاسپورت شما تأیید می‌شود. شما مجاز خواهید بود تا حداکثر 20 ساعت کار پاره وقت در هفته در زمان ترم یا حداکثر 40 ساعت در هفته در طول دوره های تعطیلات دانشگاهی، یعنی از ژوئن تا سپتامبر و از 15 دسامبر تا 15 ژانویه، استخدام کنید. .

اگر در چنین دوره‌ای شرکت نمی‌کنید، حق ندارید کار پاره وقت داشته باشید یا در هیچ شغل یا حرفه‌ای مشغول شوید. سپس مهر شماره 2A را روی پاسپورت خود دریافت خواهید کرد.

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

برخی از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی ایرلند به شرح زیر است:

 • اگر بودجه کافی برای پوشش کل بازدید/تحصیل در ایرلند وجود نداشته باشد.
 • در صورتی که مطالعه پیشنهادی مسیر منطقی نداشته است.
 • در صورت وجود ناهماهنگی، اطلاعات گمراه کننده یا اسناد تقلبی.