Keystone logo
نروژ

مطالعه دوره آکادمیک که در نروژ 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  546
 • اشتراک ابزارها

  64
 • اشتراک اینترنتی

  48
 • حمل و نقل محلی

  68

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  11
 • بلیط سینما

  13
 • یک پیمانه آبجو محلی

  9

نیازمندی‌های ویزا

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی (اجازه اقامت دانشجویی)

قیمت و ارز

USD 650

هزینه پردازش ویزای دانشجویی نروژ حدود 650 دلار آمریکا است. هزینه ممکن است در معرض تغییر باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اگر از یکی از کشورهای شمال اروپا (سوئد، فنلاند، دانمارک، ایسلند) آمده اید، نیازی به درخواست اجازه اقامت ندارید. با این حال، اگر قصد دارید بیش از شش ماه در نروژ تحصیل کنید، باید به اداره مالیات در نروژ برای بررسی شناسنامه و گزارش انتقال خود به نروژ مراجعه کنید.

اگر از کشورهایی در منطقه اتحادیه اروپا / EEA / EFTA آمده اید، می توانید تا 90 روز در نروژ بدون درخواست مجوز اقامت دانشجویی تحصیل کنید. با این حال، شما باید برای اقامت دانشجویی برای اقامت بیش از 90 روز، در حال حاضر در نروژ، درخواست دهید.

اگر از خارج از منطقه اتحادیه اروپا/EEA/EFTA آمده‌اید، باید قبل از آمدن به نروژ برای اجازه اقامت دانشجویی اقدام کنید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری نروژ

پس از دریافت نامه پذیرش، باید با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری نروژ برای کسب اطلاعات در مورد روند درخواست مجوز تحصیل تماس بگیرید و از کشور مبدأ خود درخواست دهید.

در حالی که برخی از کاندیداها می توانند به صورت آنلاین از داخل نروژ یا از طریق سفارت نروژ درخواست دهند، اکثر دانشجویان باید یک فرم درخواست کاغذی را به نزدیکترین سفارت نروژ یا کنسولگری خود تحویل دهند.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

هنگامی که فرم درخواست اجازه اقامت دانشجویی خود را تحویل می دهید، باید پاسپورت خود را به همراه سایر مدارک لازم نیز ارائه دهید. شما باید ارسال کنید:

 • مدارکی دال بر پذیرش یک برنامه آموزشی تمام وقت تایید شده
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • دو عکس جدید به اندازه پاسپورت با پس زمینه سفید
 • شواهدی مبنی بر وجوه مالی کافی برای کل دوره تحصیل، از جمله وجوه برای حمایت از هر خانواده همراه، که باید در حساب بانکی نروژ باشد (باز کردن حساب در یک بانک نروژی بدون شماره شخصی نروژی ممکن است دشوار باشد، بنابراین می توانید معمولاً مبلغ مورد نیاز را به حسابی که موسسه آموزشی شما ایجاد کرده است واریز می کند). شما باید ثابت کنید که برای هر سال تحصیلی (10 ماه) به 116,369 NOK دسترسی دارید که تقریباً 14,350 دلار آمریکا است. اگر هزینه اقامت از طریق بورسیه تحصیلی، وام های دانشجویی یا سایر بودجه های عمومی از کشور مبدا تامین شود، باید مدارک معتبر همراه با درخواست باشد.
 • شواهدی مبنی بر اینکه جایی برای زندگی دارید (مانند خانه، آپارتمان، تخت خواب یا اتاقی در تالار محل سکونت)
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما نروژ را پس از انقضای مجوز اقامت خود ترک خواهید کرد (معمولاً به صورت بلیط رفت و برگشت)
 • چک لیست اسناد UDI (اداره مهاجرت نروژ) تکمیل و امضا شده است که باید آن را پرینت بگیرید و همراه با سایر مدارک خود تحویل دهید.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

زمان رسیدگی به مجوزهای اقامت دانشجویی متفاوت خواهد بود و ممکن است دو ماه یا بیشتر طول بکشد، بنابراین توصیه می شود به محض اینکه می توانید درخواست دهید.

طول مدت ویزای تحصیلی شما بستگی به طول دوره تحصیلی شما دارد. اجازه اقامت دانشجویی شما می تواند از طریق پورتال درخواست آنلاین نروژ حداقل یک ماه قبل از تاریخ انقضا تمدید شود. برای تمدید مجوز کار خود، باید به طور جداگانه با UDI تماس بگیرید و مدرکی نشان دهید که پیشرفت قابل قبولی در تحصیل در نروژ داشته اید.

زمان پردازش

2 Months

فرصتهای کاری

هنگامی که شما اجازه اقامت دانشجویی برای نروژ دریافت می کنید، به شما اجازه کار پاره وقت حداکثر تا 20 ساعت در هفته در حین تحصیل و تمام وقت در تعطیلات دانشگاه داده می شود.

همچنین اگر بتوانید ثابت کنید که کار با تحصیلات شما مرتبط است یا اینکه برای ادامه تحصیل در همان گزینه برنامه لازم است، می توانید برای یک مجوز کار تمام وقت برای یک دوره محدود درخواست دهید - باید یک پیشنهاد مشخص داشته باشید. اشتغال در این زمینه

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.