Keystone logo
Binghamton University, State University of New York مطالعات تکاملی (جزئی)
Binghamton University, State University of New York

مطالعات تکاملی (جزئی)

Binghamton, آمریکا

4 Years

زبان انگلیسی

تمام وقت

Request application deadline

May 2024

USD ۷٬۰۷۰ *

در محوطه دانشگاه

* برای ساکنان ایالت نیویورک | برای ساکنان خارج از ایالت و ساکنان بین المللی - 26,160 دلار

مقدمه

دوره لیسانس در مطالعات تکاملی (EvoS) دانش آموزان را با تفکر تکاملی در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی آشنا می کند و صراحتاً بین رشته ای است.

برنامه مطالعات تکاملی Binghamton تکامل را به شیوه ای یکپارچه آموزش می دهد، که با اصول اصلی شروع می شود و از علوم زیستی تا تمام جنبه های بشریت گسترش می یابد. برای دانشجویان دانشگاه بینگهمتون، ما یک مدرک کارشناسی ارشد و یک مدرک کارشناسی ارشد، فرصت های تحقیقاتی، و آخرین اما نه کم اهمیت ترین، یک سری سمینار را ارائه می دهیم که تنوعی از سخنرانان برجسته را در هر ترم به دانشگاه می آورد.

چرا EvoS را مطالعه کنید؟

قبل از داروین، هیچ راهی برای توضیح تنوع و کارکرد باورنکردنی زندگی بدون توسل به خدا وجود نداشت. داروین نشان داد که چگونه تنوع شکل‌هایی که به خوبی با محیط خود سازگار شده‌اند، می‌توانند با یک فرآیند طبیعی تکامل یابند. عناصر نظریه او - تنوع، وراثت‌پذیری و انتخاب - آنقدر ساده هستند که هر کسی می‌تواند آنها را درک کند، با این حال پیامدهای آنها آنقدر عمیق است که امروزه هنوز در حال بررسی است.

استفاده از تکامل برای درک گونه ما بسیار جدید است. داروین و همکارانش به شدت علاقه مند به مطالعه همه جنبه های بشریت از دیدگاه تکاملی بودند، اما این تحقیق به جهت گیری هایی منجر شد که می توان آنها را در گذشته به عنوان نادرست تشخیص داد. تکامل فرهنگی به عنوان یک پیشرفت خطی با پیشرفته ترین جامعه اروپایی تصور می شد. هربرت اسپنسر و دیگران از تکامل برای توجیه جامعه سلسله مراتبی («داروینیسم اجتماعی») استفاده کردند. زندگینامه 2 جلدی باشکوه جانت براون از داروین و دوران او (سفر و قدرت مکان) نشان می دهد که این دیدگاه ها در پس زمینه فرهنگ ویکتوریا اجتناب ناپذیر بوده اند. به جای به چالش کشیدن حمایتی که نظریه تکاملی به این دیدگاه ها ارائه کرد، این نظریه به عنوان یک کل برای بسیاری از رشته های مرتبط با انسان در بیشتر قرن بیستم ممنوع شد. جنجال پیرامون انتشار Sociobiology توسط EO Wilson در سال 1975 نشان‌دهنده زمانه است.

این وضعیت به سرعت در حال تغییر است - اما فقط در طی 10 یا 15 سال گذشته. تقریباً هر موضوع مرتبط با انسان اکنون از منظر تکاملی مورد بررسی قرار می گیرد - نه تنها موضوعاتی که معمولاً با علم مرتبط هستند، مانند روانشناسی و اقتصاد، بلکه موضوعات مرتبط با علوم انسانی مانند فلسفه، ادبیات، هنر، تاریخ و دین. از بسیاری جهات، نوعی وحدت مفهومی که در علوم زیستی در طول قرن بیستم رخ داد، در حال حاضر برای درک ما از بشریت اتفاق می افتد، و این را به لحظه ای هیجان انگیز در تاریخ فکری تبدیل می کند.

EvoS مسلما اولین برنامه ای است که تلاش می کند این پیشرفت ها را در ساختار آموزش عالی بگنجاند. هدف ما این است که نظریه تکامل را به زبان مشترکی برای مطالعه همه موضوعات مرتبط با جهان طبیعی و امور انسانی تبدیل کنیم. به دانش‌آموزان از تمام بخش‌ها فرصتی برای یادگیری زودهنگام تکامل و توسعه دانش خود در طول دوران تحصیلی خود داده می‌شود. آنها کشف می کنند که چگونه می توان از چند اصل اساسی و به راحتی قابل درک برای تفکر هوشمندانه در مورد طیف گسترده ای از موضوعات (وسعت) و افزایش شایستگی حرفه ای در زمینه انتخابی خود (عمق) استفاده کرد.

این بخش آموزشی از وب‌سایت EvoS منابعی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به‌سرعت خودتان شروع کنید.

آشنایی با نظریه اولیه تکامل

بسیاری از کتاب‌ها و وب‌سایت‌ها در حال حاضر کار خوبی برای آموزش نظریه تکامل پایه انجام می‌دهند، همانطور که در علوم زیستی توسعه یافته است. برای راهنمایی به بخش کتاب ها و وب سایت های این وب سایت مراجعه کنید. برای کتاب‌ها، ساعت‌ساز کور نوشته ریچارد داوکینز، تکامل چیست اثر ارنست مایر و تکامل: پیروزی یک ایده اثر کارل زیمر را به‌ویژه توصیه می‌کنم. من همچنین وب‌سایت Understanding Evolution را که توسط دانشگاه کالیفرنیا در برکلی نگهداری می‌شود، توصیه می‌کنم که شامل آموزش Evolution 101 است.

رویکرد EvoS

چیزی که EvoS را خاص می‌کند، درک این موضوع است که نظریه تکامل احتمالاً هرگز به طور گسترده پذیرفته نخواهد شد - مهم نیست که چقدر توسط حقایق پشتیبانی شود - تا زمانی که پیامدهای آن برای امور انسانی به طور کامل بررسی شود. برای توضیح کوتاهی از رویکرد EvoS، به مقاله سال 2005 من در زیست شناسی کتابخانه عمومی علوم (PLoS) با عنوان "تکامل برای همه: چگونه پذیرش، علاقه و دانش درباره تکامل را افزایش دهیم" (PDF) مراجعه کنید. برای شرح کامل کتاب، به کتاب تکامل برای همه که اخیراً منتشر شده است مراجعه کنید: نظریه داروین چگونه می تواند طرز فکر ما را در مورد زندگی خود تغییر دهد (بانتام، 2007). برای معرفی طولانی مدت، دوره مقدماتی محبوب ما "تکامل برای همه" (Biol 105) اکنون به عنوان یک دوره آنلاین در دسترس همه است.

وب‌سایت مطالعات دینی تکاملی (ERS) که اخیراً راه‌اندازی شده است شامل بخش «راهنمای مبتدیان» است که به عنوان آموزشی برای سایر موضوعات مرتبط با انسان نیز عمل می‌کند. این شامل پاسخ به سوالاتی مانند "چگونه می توان چیزی به فرهنگی مانند دین را از منظر تکاملی بررسی کرد؟"، "اگر تحول فرهنگی به هر نوع تغییر فرهنگی اشاره دارد، آیا با توضیح همه چیز چیزی را توضیح نمی دهد؟"، و " چه رابطه ای بین نظریه تکاملی و سایر دیدگاه های نظری وجود دارد؟

نظریه تکاملی به دلیل سهولت یادگیری و گنجاندن آن در جهان بینی فرد قابل توجه است. لذت ببرید!

بورسیه و بودجه

شهریه برنامه

درباره مدرسه

سوالات